Kosmiczne liczby nowej Zeldy! Odsłona Tears of the Kingdom zanotowała 10 milionów sprzedanych egzemplarzy w zaledwie trzy dni

lubiegrac news Kosmiczne liczby nowej Zeldy! Odsłona Tears of the Kingdom
Kosmiczne liczby nowej Zeldy! Odsłona Tears of the Kingdom zanotowała 10 milionów sprzedanych egzemplarzy w zaledwie trzy dniMaciej Gaffke | 18 maja 2023, 12:00

Nintendo przedstawiło świeże wyniki dystrybucji The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Najnowsze przygody Linka rozeszły się już w 10 milionach egzemplarzach, sprawiając tym samym, że jest to najszybciej sprzedająca się odsłona w całej serii.

Według udostępnionych informacji The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom sprzedało się w 10 milionach egzemplarzach, i to w zaledwie trzy dni! Takie wyniki z pewnością są zadawalające dla Nintendo, które potwierdziło, że tytuł najszybciej rozchodzi się w Europie oraz na obu amerykańskich kontynentach.

Zapoznaj się także z: Właśnie wystartowało Humble Games Showcase 2023! Znany wydawca prezentuje nowe, nadchodzące gry indie

Oznacza to również, że Tears of the Kingdom wskakuje na pierwsze miejsce pod względem najszybciej sprzedającej się gry spośród wszystkich części popularnej serii. To nie wszystko, według wyliczeń GfK (Growth from Knowledge) najnowsza Zelda jest, jak na razie, o 54% chętniej kupowana niż Dziedzictwo Hogwartu.

Takie liczby mogą wskazywać, że Tears of the Kingdom dorówna, a prawdopodobnie także przebije, wynikom Breath of The Wild, które ukazało się w 2017 roku razem z konsolą Nintendo Switch.

Warto również wspomnieć, że coraz częściej pojawiają się pogłoski o kolejnej generacji Switcha. Jak na razie Nintendo nie zdradza konkretnych szczegółów, ale być może sukces wydanej niedawno Zeldy przyspieszy decyzję japońskiego giganta.

Premiera The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom nastąpiła 12 maja 2023 roku. Gra jest dostępna na Nintendo Switch.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/zelda-tears-of-the-kingdom-breaks-series-records-with-10-million-sales-in-3-days/

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners