MacBook, laptop czy TV - do grania?

lubiegrac sponsorowany MacBook, laptop czy TV - do grania?
MacBook, laptop czy TV - do grania?redaktor | 8 lipca 2024, 14:15

Czy laptop Apple nadaje się do grania?

Odpowiedź wydaje się oczywista, że NIE. Jednakże trzeba pamiętać, że to nie jest do końca prawda. Może nie ma tak wielu tytułów na platformę iOS jak na PC to jednak gry są tam dostępne. Sam Steam, czyli najbardziej popularna platforma z grami jest dostępna na komputery Appla. Z najciekawszych tytułów ostatnich lat możemy zaliczyć Baldurs Gate 3 czy Civilization. Dodatkowo same apple ma usługę dostępną na telefony i ipady, która nazywa się Apple Arcade. Gry dostępne w tej usłudze też są dostępne na twojego macbooka. Laptopy apple może nie są najlepszym wyborem dla graczy, ale nie można ich skreślać pod kątem tego czy nadają się do rozrywki. 

Wracając do Apple Arcade, znajdziemy tam gry każdego gatunku, zręcznościowe, RPG, wyścigi czy to gry strategiczne. Nie są to tytuły AAA, są to bardziej tytuły skrojone pod mobilne rozwiązania, ale już nie jedna gra udowodniła, że liczy się pomysł na grę, a nie jej zaawansowanie technologiczne.

Apple Arcade to nieograniczony dostęp  do ponad 200 niesamowicie wciągających gier. I cały czas pojawiają się kolejne. Bez reklam.  Bez rozpraszaczy.  Bez zakupów w aplikacji. Gry są zawsze na wyciągnięcie ręki.  Online i offline. Subskrypcję możesz dzielić z nawet pięcioma członkami rodziny.

Czy jest szansa, że więcej gier z PC będzie dostępna na laptopy apple? To jest raczej wątpliwe, developerzy nie chcą za bardzo publikować gier na Apple, ponieważ jest tam mała ilość graczy. Dodatkowo same Apple jednak wybiera swój ekosystem, czego przykładem jest Apple Arcade.

Jak nie Apple to co?

Można powiedzieć, że zwykłe laptopy, ale w przeciwieństwie do produktów firmy Appla gdzie do wyboru mamy tylko kilka modeli, to w świecie PC parametrów jest ogromna ilość. I jak tu się połapać w tym wszystkim? Na początek możemy wyróżnić 3 rodzaje laptopów, co nam to bardzo ułatwi życie. 

Mamy laptopy bez żadnych dopisków i to są najbardziej uniwersalne modele, ale też z dużą ilością pułapek technologicznych i tu nie powinno się kierować ceną. Tego typu rodzajów laptopów jest najwięcej, a ich rozstrzał cenowy jest duży. Tutaj warto sprawdzić, aby nasz laptop był z dyskiem M2 albo SSD i aby ekran świecił odpowiednio dobrze. Takie laptopy są przeważnie laptopami, które lądują na biurku i za dużo z nami nie podróżują, to też baterie potrafią mieć średniej jakości. 

Mamy laptopy opisane jako biznesowe i te charakteryzują się przede wszystkim długą żywotnością baterii oraz mniejszymi rozmiarami. To te laptopy, które są przeważnie drogie i małe, ale za to bardzo ładnie wyglądają. Ich zaletą ma być waga i dostępność do pracy. Często mają też ograniczona ilość portów, a wyświetlacze są w granicach 13 cali. Jest to średni wybór jeśli chodzi o gry. Tego typu laptopy raczej nie mają dedykowanych kart graficzny a nawet te zintegrowane z CPU są słabsze po to, aby oszczędzać baterie. 

Trzeci rodzaj laptopów to szumnie nazwane laptopy gamingowe. Są one przede wszystkim największe, mają dedykowane karty graficzne oraz ekrany o wysokich parametrach. Inne podzespoły takie jak dyski twarde i karty muzyczne też mają wysoki poziom. Te laptopy są naprawdę duże i ciężkie. Ich wygląd też jest kierowy do graczy i potrafią mieć dodatkowe oświetlenia czy inne gadżety, aby prezentował się jak najlepiej. Dodatkowo te laptopy potrafią mieć potężne baterie, co wcale nie przekłada się na ich żywotność, są one potrzebne, aby udźwignąć zapotrzebowanie energetyczne wszystkich podzespołów.

Czy laptop jest potrzebny do grania?

Zdecydowanie nie! Na dzień dzisiejszy wystarczy telewizor. Wiadomo, że im większy, tym lepszy i taki telewizor 65 cali OLED to już totalny wypas to na mniejszych też da się pograć. Co najciekawsze, do grania na telewizorze nie do końca jest potrzebna konsola. Na Netflix można popróbować kilku mobilnych gier bez żadnych dodatków. Mamy też możliwość strumieniowego grania w gry w chmurze. 

Jednak wiadomo, że na tę chwilę najlepiej jest podpiąć konsole, czy to Xbox, PlayStation a może Nintendo.  Duży telewizor z dobrym wyświetlaczem OLED to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie. 

Dodatkowe dzisiejsze telewizory potrafią mieć dedykowane podświetlenie tyłu, co dodaje ciekawy wrażeń do grania oraz bardzo dobre systemu nagłośnienia czego na 100% nie znajdziemy w żadnym laptopie. 

A jak nie granie to zawsze zostaje oglądanie czy to sportu, czy filmów. Telewizor jest uniwersalnym sprzętem domowym, który może dostarczać rozrywkę na różnym poziomie domownikom. Na upartego do telewizora też można podłączyć laptopa, ale to chyba dzieje się już bardzo rzadko ze względu na wszystkie usługi streamingowe dostępne w telewizorach.

Jedyną rzeczą na, którą warto sprawdzić przy zakupie nowoczesnego telewizora to jego oprogramowanie, powinno być najnowsze. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: art. sponsorowany

Tagi: sponsorowany,
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners