Miało nie być podwyżki Game Passa... ale jednak będzie! Nie jest duża, ale Microsoft zmienia strategię

lubiegrac newsy hardware Miało nie być podwyżki Game Passa... ale jednak będzie
Miało nie być podwyżki Game Passa... ale jednak będzie! Nie jest duża, ale Microsoft zmienia strategięTamer Adas | 22 czerwca 2023, 06:00

Xbox po cichu zdecydował się jednak wprowadzić podwyżki, które być może na papierze nie są duże, ale już stanowią dotychczasową zmianę strategii Microsoftu. Nowe, przykre dla graczy wieści obejmują nie tylko ceny za konsole Xbox Series, ale także i abonament Xbox Game Pass w prawie wszystkich wydaniach. Ile będziemy musieli zapłacić od lipca?

Xboxy Series z wyższą ceną

Xbox dopiero co zapowiedział nową wersję Xbox Series S-a z większym dyskiem i... kontrowersyjną ceną, ale jej tajemnicę już znamy! Szkoda, że nie jest to pozytywna wieść.  Otóż jak się okazuje, w większości państw w Europie za Xbox Series X zapłacimy 549,99 euro, co stanowi "odskok" od czarnego Series S, który miał być tańszy jedynie o 50 euro. Obecnie różnica wyniesie 200 euro (XSX 549 a XSS czarny 349). W Polsce różnica wyniesienie około 900 złotych, co już może u wielu osób spowodować zastanowienie, jaki model powinni wybrać. Choć słaba optymalizacja licznych tytułów nieco wymusza poważniejsze rozważenie dopłacenia i cieszenia się spokojnym działaniem...

Zapoznaj się także z: The Dark Pictures Anthology, powolne narodziny nowego, growego cyklu horrorów

Ile wyniosą ceny Xbox Game Passa od lipca 2023?

W przypadku wersji na PC, kwota 39,99 złotych nie pozostanie zmieniona, natomiast pełnoprawne wydanie podstawowe Xbox Game Pass doczeka się dolara/euro podwyżki, co w Polsce przełoży się na 42,99 złotych. W przypadku napakowanego XGP Ultimate mówimy już o zauważalnie większej kwocie, gdyż mówimy tutaj o dwóch dolarach/euro, co powinno się przełożyć na 62,99 złotych, dodatkowy wydatek na miesiąc.

Kiedy dokładnie mają wejść nowe ceny XGP?

Microsoft na wybranych rynkach zapowiedział, że wyższe wydatki będą obowiązywać od 6 lipca, zatem już w zasadzie za kilkanaście dni spodziewać się możemy, że z konta pobrana zostanie wyższa stawka (no, chyba że dalej obowiązuje nasz zakup wcześniejszy).

Przeczytaj też: Jak kształtują się style grania w Diablo IV? Oto kilka aspektów, które warto będzie wziąć pod uwagę!

Microsoft zmienia strategię odnośnie Game Passa

Dotychczas, ba nawet dość niedawno, zdecydowano się zapowiedzieć, że podwyżki nie są planowane, jednakże sytuacja się zmieniła. Fakt, faktem, że podwyżka nie jest spora, ale pierwszy krok już wykonano i spodziewać się można, że za kilka lat zostanie wykonany kolejny.

Jeszcze w zeszłym roku miał się ukazać rodzinny Game Pass, ale jak przyszło co do czego, ostatecznie nie doczekaliśmy się wydania takiej wersji. Nagle informacje o tej propozycji zaginęły wraz z kolejnymi sukcesami usługi w obecnej formie. Żonglowanie danymi sprawia, że Microsoft podrzuca tego typu pomysły, testując zainteresowanie oraz możliwość innego kształtowania rynku.

 

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [1]:
avatar redaktor
dodano: 2023-06-22 09:14:28

Niby 2Euro ale u nas to będzie z 10zł, wszystkie usługi ostatnio drożeją.

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners