Microsoft proponuje Sony umieszczenie gier Call of Duty w PlayStation Plus na takich samych zasadach, jak w Game Passie

lubiegrac news Microsoft proponuje Sony umieszczenie gier Call of Duty
Microsoft proponuje Sony umieszczenie gier Call of Duty w PlayStation Plus na takich samych zasadach, jak w Game PassieMaciej Gaffke | 9 marca 2023, 15:40

Microsoft nadal walczy o akceptację przejęcia Activision Blizzard. Amerykanie złożyli ofertę Japończykom, według której dostęp do gier z serii Call of Duty będzie taki sam, jak w Game Passie. Sony jednak twardo odmawia akceptacji zaproponowanych warunków.

Ważą się losy transakcji wartej 69 miliardów. Mowa oczywiście o przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft, którego nie popiera twórca PlayStation – Sony. Japoński gigant nie chce dopuścić do akceptacji transakcji i odrzuca propozycje Microsoftu związane z dystrybucją gier Call of Duty

Sprzeciw Sony wynika z obawy, że Call of Duty stanie się ekskluzywną marką Xboksa. Przypomnijmy, że ta strzelanka jest jedną z najpopularniejszych na świecie, generującą milionowe przychody. Jednak Microsoft zapewnia o kontynuacji dostępu serii na wielu platformach.

Zapoznaj się także z: PlayStation 5 otrzymało aktualizację systemu! Wśród nowości znalazło się m.in. wsparcie VRR dla rozdzielczości 1440p

Dlatego przygotowano ofertę, która gwarantuje wydawanie Call of Duty przez kolejne 10 lat na danej platformie. Tę umowę podpisało już Nintendo, a także Nvidia, która dostarcza, za pośrednictwem GeForce Now, gry w chmurze. Dzięki temu Komisja Europejska prawdopodobnie da zielone światło dla przejęcia.

Mimo wszystko Sony nie chce z niej skorzystać. Microsoft dodał też, że przyszłe gry Call of Duty mogą pojawiać się w usłudze PlayStation Plus w dniu premiery, podobnie jak w przypadku Game Pass. Sony odpowiedziało, że oferta nie musi być wcale dla nich korzystna, ponieważ Microsoft może znacząco podnieść ceny gry, co skutkowałoby większym kosztem za usługę lub nieopłacalność udostępniania Call of Duty.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://gamingbolt.com/microsoft-says-it-will-allow-sony-to-put-call-of-duty-games-on-ps-plus-at-launch

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners