Microsoft rozwija nową grę! Jej opracowanie może zająć nawet 10 lat, jak napisano w odpowiedzi na pozew graczy

lubiegrac news Microsoft rozwija nową grę! Jej opracowanie może zająć
Microsoft rozwija nową grę! Jej opracowanie może zająć nawet 10 lat, jak napisano w odpowiedzi na pozew graczyMaciej Gaffke | 22 kwietnia 2023, 12:00

Upublicznione dokumenty Microsoftu, które są odpowiedzią na pozew graczy związany z przejęciem Activision Blizzard, potwierdzają prace nad nową, wysokobudżetową grą. Nie wiadomo, o jaką franczyzę może chodzić, ponieważ nazwa została ocenzurowana w piśmie.

Microsoft nie ma lekko. Nie dość, że organy regulacyjne i największy konkurent – Sony – utrudniają przejęcie Activision Blizzard, to firma musi mierzyć się także z pozwem graczy kwestionujących tę transakcję. Jednak dzięki odpowiedzi na ten pozew można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy.

Zapoznaj się także z: Star Trek: Strange New Worlds na oficjalnym zwiastunie sezonu drugiego, który zmierza na SkyShowtime

Jeden z punktów wspomina o długości i kosztach opracowania Halo Infinite. Ma to być przykład, ile czasu i środków wymaga stworzenia gry na poziomie AAA. Co ciekawe, przytoczono również wypowiedź jednego z dyrektorów Microsoftu, który mówi, że rozwój aktualnie opracowywanego tytułu może zająć aż 10 lat.

Nie dowiedzieliśmy się, o jaką markę chodzi – ten fragment został akurat ocenzurowany. Jednak po jego długości można podejrzewać, że chodzi o Gears of War, ale nie jest to pewne.

W dokumencie wskazano jeszcze jedną interesującą kwestię. Microsoft zaznaczył, że gry AAA są dla niego kluczowe i bardzo ważne, aby pojawiały się regularnie na Xboksach i w Game Passie, bo inaczej ma to złe konsekwencje. W tym miejscu przytoczono przykład z maja 2022 roku, ale, ponownie, dalsza część została wycięta. Prawdopodobnie chodzi o Redfall lub Starfield, których premiera była przesuwana.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.gamesradar.com/microsoft-is-making-a-sequel-that-could-take-a-decade-to-develop/

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners