Microsoft zapowie międzyplatformową strategię w przyszłym tygodniu! Starfield, Indiana Jones i Gears of War do niej dołączą?

lubiegrac newsy hardware Microsoft zapowie międzyplatformową strategię w przyszłym
Microsoft zapowie międzyplatformową strategię w przyszłym tygodniu! Starfield, Indiana Jones i Gears of War do niej dołączą?Tamer Adas | 6 lutego 2024, 07:10

Microsoft zapowie międzyplatformową strategię w przyszłym tygodniu! Starfield, Indiana Jones i Gears of War do niej dołączą?

Od plotek do oficjalnego ogłoszenia...

Phil Spencer zdecydował się zapowiedzieć, że w przyszłym tygodniu gracze mają poznać przyszłość dotyczącą nowej startegi dla Xboxa, jego studiów oraz podległych wydawców. To dość szybka reakcja na sytuację, gdy w sieci zaczęły się pojawiać liczne doniesienia o tym, że ekskluzywność może stać się dla giganta z Redmond przeszłością.

Zapoznaj się również z: Microsoft ostatecznie porzuci ekskluzywność? Gigant może niebawem ogłosić nową strategię!

Hity Xboxa na PlayStation i Nintendo?

Wiele wskazuje na to, że faktycznie Microsoft Gaming zdecydował się porzucić własną ekskluzywność, na rzecz próby zarobienia maksymalnie dużych pieniędzy na konkurencyjnych urządzeniach. Wyniki sprzedaży nowych Xboxów zdecydowanie nie powalają i potwierdzają, że stanie pomiędzy koncepcjami mogło okazać się sporym problemem.

Po przejściu Activision Blizzard oraz Zenimax i Bethesdy, ostatecznie wiele wskazuje na to, że Xbox ma się stać głównie przestrzenią cyfrową, której gry mają gościć także na urządzeniach marki PlayStation i Nintendo. Dotychczas można było usłyszeć tylko o wybranych propozycjach, ale najwyraźniej będziemy mieli do czynienia z szerszą ofensywą.

Gearsy trafią na wiele platform?

Co zaskakuje, wczorajszego późnego wieczora w sieci pojawił się doniesienia o poważnych rozważanych w Xbox Game Studios nad wydaniem cyklu Gears of War także na konsolach Sony oraz Wielkiego N. To o tyle zadziwiające, że to jedna z najbardziej atrakcyjnych, ekskluzywnych serii, które były symbolem "Zielonych" przez kilka dobrych lat.

Najwyraźniej sytuacja finansowa spowodowała, że gigant może całkowicie zrezygnować z walki o sprzedaż konsol jako takich, dążąc do zaoferowania wszędzie dostępnych gier. Pytanie, czy za tym pójdzie także nieco inne podejście do generacji, o czym także była mowa w poprzednich latach...

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/microsoft-will-update-fans-on-its-vision-for-the-future-of-xbox-next-week/ i https://www.videogameschronicle.com/news/microsoft-is-reportedly-considering-bringing-gears-of-war-to-playstation/

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners