(Nieoficjalnie) Nadciąga RTX 3080 ti - Czy i co może zmienić na rynku kart graficznych? Czym będzie dla Nvidii?

lubiegrac news (Nieoficjalnie) Nadciąga RTX 3080 ti - Czy i co może zmienić
(Nieoficjalnie) Nadciąga RTX 3080 ti - Czy i co może zmienić na rynku kart graficznych? Czym będzie dla Nvidii?Tamer Adas | 15 lutego 2021, 07:15

W sieci pojawiają się nowe informacje dotyczące nadciągającego RTX 3080 ti, czyli kolejnego przedstawiciela nowej rodziny kart graficznych od Nvidii.

Zapowiedzi kart AMD zmienił sytuację rynkową, nawet pomimo tego, że firma podobnie do Nvidii ma wielkie problemy z dostępnością swoich nowych modeli. Niemniej odpowiedź "zielonych' jest... nieco zaskakująca.

Producent zdecydował się w ostatnim czasie na zmienienie specyfikacji swojej nadchodzącej karty graficznej, pragnąć w ten sposób odpowiedzieć na ruch konkurencji.

Zapoznaj się także z: Data LudoNarraCon 2021 - Kiedy odbędzie się wydarzenie nastawione na gry narracyjne?

Specyfikacja Nvidia RTX 3080 ti

Zgodnie z doniesieniami RTX 3080 ti ma zaoferować nam NIE 20, ale jedynie 12 GB pamięci VRAM GDRR6X wraz z 10240 rdzeniami CUDA, stanowiąc bezpośrednią odpowiedź na mającym przewagę nad odpowiednikiem od "Czerwonych".

Szybkość pamięci ma znajdować się mniej więcej na poziomie 19,5 GB/s, dzięki czemu rezultaty powinny być bliskie RTX-owi 3090 przy zachowaniu niższej ceny.

Zajrzyj także do: Wrażenia z demko Winter Survival Simulator - Podstawa pod naprawdę niezły survival!

Co stanowić dla rynku może RTX 3080 ti?

Nowa karta graficzna i jej specyfikacja niejako potwierdzają problemy z dostępności pamięci produkowanych w chwili obecnej praktycznie monopol na GDDR6X, w wyniku często dostępność nie jest spora, a do tego dochodzą także najpewniejsze wzrosty cen za poszczególne jednostki.

Przeczytaj również: Unseen Silence pozyskało milion złotych poprzez uplasowanie emisji akcji B

Czym dla Nvidii będzie RTX 3080 ti?

Zapowiedź AMD Radeon RX 6900 XT okazała się dla Nvidii sporym problemem, firma nie miała bezpośredniej odpowiedzi, którym ma być 3080 ti. Na tę chwilę nie wiemy jak to w praktyce będzie wyglądać, niemniej pod względem specyfikacji tego typu rywalizacja może być na dobre się otworzyć.

Kiedy pojawi się RTX 3080 ti?

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami RTX 3080 ti ma zagościć na rynku dopiero w kwietniu 2021 roku.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://gamerant.com/nvidia-rtx-3080-ti-hardware-shortages-graphics-cards/ https://www.purepc.pl/plotka-nvidia-geforce-rtx-3080-ti-20-gb-nie-wyjdzie-karta-ma-miec-tylko-12-gb-pamieci-gddr6x-znamy-nowy-termin-premiery https://ithardware.pl/aktualnosci/nowe_informacje_ujawniaja_okrojona_specyfikacje_nvidia_geforce_rtx_3080_ti_i_mozliwa_date_premiery-14949.html

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners