Najciekawsze gry o tematyce wirusów i epidemii chorób oraz... zombie

lubiegrac publicystyka Najciekawsze gry o tematyce wirusów i epidemii chorób oraz... zombie
Najciekawsze gry o tematyce wirusów i epidemii chorób oraz... zombieTamer Adas | 10 marca 2020, 01:15

Wobec rosnącego napięcia związanego z koronawirusem, warto przyjrzeć się grom poświęconym tematowi epidemii wirusa oraz ich skutkom oraz przekazie.

Wbrew pozorom branża gier od dłuższego czasu sporo czasu oraz uwagi poświęca wirusom, chorobom oraz pandemii, w związku z czym zdecydowaliśmy się zebrać tytuły, które w pewnym stopniu skupiają się na tym temacie lub stanowią on istotny element dla fabuły lub historii czy stanu obecnego świata przedstawionego.

Poniższe zestawienie jest w pełni subiektywne i nie zawiera tylko najlepszych, najwyżej ocenianych oraz najbardziej cenionych tytułów, wszystkie zostały wybrane przez autora tekstu. Jeżeli uważasz, że warto wspomnieć o jeszcze jakiejś grze, to możesz to uczynić w komentarzu!

plaga-1

Najlepsze gry o wirusach, epidemiach, chorobach oraz zombie

Plague Inc. Evolved

Bez wątpienia do niedawna najbardziej znaną grą w temacie wirusów, grzybów czy morderczych bakterii było Plague Inc. oraz jego komputerowe wydanie Plague Inc. Evolved, które koncentruje się na zarażeniu oraz wyeliminowaniu ludzkości. Zadanie to oczywiście nie będzie łatwe, ponieważ wszyscy spróbują zjednoczyć się przeciwko nadciągającej zagładzie.

Plague Inc. Remeption

W podobnym charakterze utrzymanej jest także Bio Inc. Redemption, które dla odmiany umożliwia nam szansę na uratowanie ludzi przed biologicznym zagrożeniem, które niszczy swoją ofiarę od środka. Wyzwania obejmują także inne problemy, jednakże nie jest to miejsce na tego typu kwestie....

Resident Evil 3 remake

Na początku kwietnia 2020 roku, na rynku pojawi się Resident Evil 3 Remake, czyli odświeżanie jednej z kilku gier Capcomu, który nie bał się od wielu, wielu lat poruszać temu, celowego zarażania wirusem lub jego wycieku z miejsca izolacji. Cykl wraz z kolejnymi odsłonami będzie się starał w unikalny sposób podchodzić do tego tematu, próbując poruszać go w trochę innej formie i rozszerzać.

The Last of Us

Skoro jesteśmy już przy Azji i tutejszym rynku gier to nie sposób nie zauważyć, że wiele studiów wewnętrznych Sony (czy to kiedyś czy obecnie) poświęcało sporo czasu na stworzenie swoich tytułów opartych właśnie o motyw zarazy. Od razu do głowy wpada zarówno The Last of Us jak również i The Last of Us Part II, które ma za zadanie kontynuować wątki zapoczątkowane jeszcze na PlayStation 3.

Days Gone

Na powoli odchodzące PlayStation 4 ukazało się dość niedawno Days Gone, czyli kolejna produkcja ekskluzywna, tym razem od Sony Bend, w której dla odmiany wirus i efekty jego choroby zmieniają ludzi w bardzo wrażliwe, ale też super agresywne i dynamiczne hordy nieumarłych. A jednym z nich stała się ukochana głównego bohatera....

DG_Screen_PS4_E32018_24

Resistance

Dobre kilka lat temu mogliśmy się cieszyć także z trylogii Resistance, za sprawą której Insomniac Games starało się nam ukazać swoją wizję morderczej epidemii, która na zawsze zmieniła Stany Zjednoczone oraz cały świat.

DayZ

Swego czasu gigantyczną popularnością cieszyło się DayZ, które nie do końca ostatecznie wiedziało, w jakim kierunku chce się udać, a gdy już to zrobiło, społeczność znalazła sobie... bardziej wciągające propozycje. Prawie taką samą drogę przebyło H1Z1, przy czym studio za nie odpowiedzialne nieustępliwie zmagało się ze swoimi własnymi problemami. Ze słabym rezultatem....

They Are Billions

Zabawę koncepcją oraz pomysłami przeprowadziło także strategiczne They Are Billions, które umożliwiło nam zmierzenie się z gigantycznymi falami wrogów, którzy pojawiają się w niewiarygodnych ilościach.

A Plague Tale Innocence/Requiem

Czarna Śmierć okazała się nieść średniowiecza gigantyczne żniwo, które po dziś dzień wspominane jest z prawdziwym przerażeniem. Przebieg oraz skutki obserwować mogliśmy w niezależnym A Plague Tale Innocence, które mimo wszystko skupiło się nieco bardziej na problemie szczurów....

The Disivion/The Division 2

A skoro już przy Francji jesteśmy to zauważyć należy, że obecny europejski gigant z tej ojczyzny, Ubisoft postarał się zaoferować nam wizję światowej zagłady spowodowanej właśnie wirusem. Tom Clancy's The DivisionTom Clancy's The Division 2 ukazują nam odpowiednio Nowy Jork oraz Waszyngton, które po negatywnych skutkach starają się odrodzić, powoli przywracając państwu stabilność i porządek.

Dead Synchronicity Tomorrow comes Today

Twórcy przygodówek często korzystają z chorób, izolacji czy epidemii, ponieważ tematy te doskonale nadają się właśnie do odpowiedzenia interesujących historii. Jedną z nich było Dead Synchronicity: Tomorrow comes Today, w którym mrok i Rozpuszczeni już teraz są niezwykle dużym wyzwaniem.

Bad Dream Coma/Fever

Dwie polskie gry z gatunku przygodówek - Bad Dream Coma oraz Bad Dream Fever, w niezwykle ciekawy sposób połączyły temat wirusów z... atramentem! Ten nie tylko stanowił wizualny wytrych, ale także i mocny element fabuły oraz rozgrywki.

Perseverance Part 1

Nasi rodacy, tym razem ze studia Tap It Games, za sprawą swojego Perseverance: Part 1 starali się wykorzystać katastrofę ludzkości, do ukazania graczom niezwykłej historii Jacka oraz Karena i ciężkich kroków przez nich podejmowanych w upadającej rzeczywistości.

Unforeseen Incidents

Unforeseen Incidents pełnymi garściami łączyło formułę point & click wraz z tematem spisku, izolacji małego miasteczka oraz dzielnej postawy dziennikarki i... artysty o niezwykłym zmyśle do przygód.

Unforeseen_Incidents_5_Small_

Vampyr

Niegdyś zarazę oraz zombie starało się połączyć francuskie studio Dontnod, serwujące nam Vampyra osadzonego w mrocznym, wiktoriańskim Londynie. Nasz protagonista zmierzyć się musiał nie tylko z zagrożeniem dla pacjentów, ale także... z własnym pragnieniem krwi!

Batman Arkham City/Knight

Batman Arkham City oraz Batman Arkham Knight starały się w nieco odmienny sposób prezentować świat Mrocznego Rycerza, w którym jako nasz największy bohater staraliśmy się powstrzymać szaleńców, przed wyniszczeniem niewinnych ludzi, narażonych na masowe śmiertelny plan szaleńców.

Left 4 Dead

Dość luźno do tematu wirusów podchodziło Left 4 Dead, gdzie fabułą oraz historia świata przedstawionego nie odgrywały większej roli. Niemniej była to pierwsza aż tak obszerna próba połączenia motywu wraz z nieumarlakami oraz wieloosobową zabawą.

Rainbow Six Extraction

Niebawem na rynku pojawi się także Tom Clancy's Rainbow Six Extraction, które zabierze nas do świata stylizowanego na współczesny, gdzie nieznany wirus, pochodzący nie z tego świata, zagrozi całej ludzkości, a tytułowa jednostka będzie jedyną nadzieją naszego gatunku. Pierwszy zwiastun ujawnił, że przedstawicielka GROM-u może być jedną z istotniejszych postaci dla tego tytułu....

Dying Light

Zapomnieć nie możemy także o polskim akcencie, który realizuje się jednak zarówno w przeszłości i jak we względnie niedalekiej przyszłości. Mowa tutaj oczywiście o Dying Light oraz Dying Light 2, które odpowiednio najpierw pokazało nam początek tragedii, zapoczątkowany w odizolowanym mieście, natomiast druga odsłona zabrała nas do rzeczywistości, w której mieliśmy do czynienia z powrotem do wyniszczenia. Twórcy wspominają o podobnym okresie średniowiecza, choć spoglądając na dotychczasowe materiały, jest to raczej pewna wariacja renesansu oraz przesilenia idei.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: fot. CDC on Unsplash

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Strefa Diablo IV

łotrzyca

barbarzyńca

czarodziejka

klasy postaci

mapa diablo IV

wyposażenia

Kampania Diablo IV

kampania diablo

rangi świata

battle pass diablo

Buildy Diablo IV

build nekromanta

build druid

build czarodziej

build Łotrzyk (Trucizna)

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Polecamy

Zew cthulhu

Kody red dead redemption 2

Kody do the sims 4

Kody do GTA 5

Kody do GTA 5 na telefon

Diablo 4 battle pass

Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners