Oto moje zestawienie Najlepszych 10 gier 2022 roku, czyli jak parę perełek przebiło szereg głośniejszych hitów...

lubiegrac publicystyka Oto moje zestawienie Najlepszych 10 gier 2022 roku, czyli
Oto moje zestawienie Najlepszych 10 gier 2022 roku, czyli jak parę perełek przebiło szereg głośniejszych hitów...Tamer Adas | 23 stycznia 2023, 06:05

Zapraszam do rozpoczęcia nowego tygodnia od lektury mojego, subiektywnego zestawienia najlepszych gier w 2022 roku, z którymi miałem okazję bliżej się zapoznać. Przyznam się szczerze, że dawno... nie było aż tak prosto. Niestety pod względem ilości premier nie było już dobrze, a z poziomem niektórych propozycji było jeszcze gorzej. Jakie propozycje najmocniej mniej przekonały do siebie?

Co prawda od końca 2022 roku minęło kilkanaście dni, niemniej to chyba dobry czas, aby podsumować minione miesiące oraz premiery, które odbyły się w tym czasie, Tych nie było aż tak wiele, jak jeszcze kilka lat temu. Niemniej najlepsze z najlepszych propozycji potrafił się obronić, oferując sporo przyjemności z zabawy.

Poniższa lista gier zawiera 10 gier, z którymi spędziłem najwięcej czasu oraz które miałem przyjemność najlepiej poznać, zatem jest to w pełni subiektywne zestawienie, jeżeli macie lepsze propozycje, chętnie zapoznamy się z nimi w sekwencji komentarzy na dole. Naprawdę dobrych gier nigdy za mało!

Poniższe zestawienie najlepszych gier w 2022 roku bazuje na moich własnych, subiektywnych wyborach, kolejność bazuje na moich aktualnych wspomnieniach ze wszystkimi poniższymi produkcjami.

Najlepsze gry 2022 roku - subiektywne zestawienie

ELDEN RING

Co prawda From Software w dalszym ciągu... popełnia swoje błędy, niemniej powoli wyciąga poszczególne, pozytywne wnioski. Sukces ELDEN RING daje jednak nie to, że autorzy ulepszyli formułę, ale to jak zdecydowali się odświeżyć męczące już ludzi otwarte światy. Kilka pozornie prostych, ale spójnych zabiegów i... otrzymaliśmy jeszcze lepsze doświadczenie, którego trudno na ogół szukać w świecie gier poza wyjątkami...

 

God of War Ragnarok

Sony Santa Monica... poszło przeciwną strategią, oferując w ramach God of War Ragnarok klasyczną kontynuację, poprawiając niedociągnięcia rebootu marki oraz nordyckiego rozdziału przygód Kratosa. Nie zmienia to jedna faktu, że mamy do czynienia z dopracowaną, wciągającą, jeszcze głębszą i wciąż wciągającą produkcją, nawet pomimo bardzo podobnych odczuć z walki czy realizowania przygód.

 

Evil West

Ostatnia i zarazem największa w historii Flying Wilf Hog gra Evil West okazała się dla mnie najlepszą z trzech (plus jedna we Wczesnym Dostępie) premier. Mroczny klimat, wampiry, wciągająca walka, spora dynamika, kowboje oraz przyjemna liniowa formuła... to wszystko razem włożyło się na naprawdę niezłą produkcję na kilkanaście godzin!

 

Hard West 2

Ice Code Games otrzymało szansę opracować Hard West 2, oferując znane doświadczenie z kilkoma nowościami, które uczyniły tę strategię jeszcze przyjemniejszą. Walka rewolwerowców z demonami czy nieumarlakami wypadła naprawdę świetnie, zachowując lubianą, turową formułę ze sporą dawką swobody.

 

Rogue Legacy 2

Kontynuowanie Rogue Legacy to nie lada zadanie, ale studio Cellar Door Games doskonale sobie poradziło z Rogue Legacy 2. Autorzy po początku Wczesnego Dostępu zorientowali się, że muszą zaoferować odpowiednią radość i... to po kolejnych miesiącach naprawdę się udało! Ależ ten rogalik wciąga!

 

Total War Warhammer 3

Zamknięcie trylogii Total War Warhammer 3 okazało się kolejnym znakomitym rozdziałem, po specyficznej drugiej odsłonie nadszedł czas na kolejną lepszą propozycję z wielką dawką zawartości, przygodą oraz znakomitym klimatem, wylewającym się w trakcie kampanii!

 

OlliOlli World

OlliOlli oficjalnie powróciło, a dzięki współpracy pomiędzy roll7 oraz Private Division, gracze mogą OlliOlli World liczyć na znacząco ulepszoną propozycją, dostarczającą świetne zręcznościowe oraz deskorolkowe doświadczenie w efektownym i szalonym, kreskówkowym stylu! Tak powinno się rozwijać własną markę!

 

The Quarry

Supermassive Games wykonało świetną pracę z The Quarry, które oferuje naprawdę niezłą przygodę. Nie jest to ideał, klimat nieco opada, ale... największym problemem tego horroru jest 2K Games, które wyceniło ten projekt zdecydowanie za wysoko...

 

Sifu

Sloclap ponownie zachwyciło świat, ale Sifu poradziło sobie dotychczas najlepiej. Co prawda niektóre obszary bywają naprawdę frustrujące... ale takich gier z walką w stylu kung-fu zdecydowanie nam brakowało!

 

Model Builder

Zgodnie z przewidywaniami wielu osób Model Builder okazał się naprawdę przyjemną propozycją, potrafiącą naprawdę nieźle zrelaksować składaniem pięknych, szczegółowych modeli z wielu światów oraz okresów w historii.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners