Najlepsze gry e-sportowe, czyli jakie produkcje wciąż gwarantują rywalizację na najwyższym, zawodowym poziomie...

lubiegrac publicystyka Najlepsze gry e-sportowe, czyli jakie produkcje wciąż
Najlepsze gry e-sportowe, czyli jakie produkcje wciąż gwarantują rywalizację na najwyższym, zawodowym poziomie...Tamer Adas | 10 lipca 2023, 06:05

Tym razem na naszych łamach przyglądamy się najlepszym grom e-sportowym, które zaoferują Wam w 2023 roku masę satysfakcji i zadowolenia z rozgrywki. Z racji, że rynek nieco się zatrzymał, poniższe zestawienie pewnie nie zaskoczy Was doborem tytułów....

E-sport od dawna idzie już swoją drogą, ale wbrew pozorom w tym segmencie rywalizacja nie jest duża, gdyż największe produkcje raczej egzystują obok siebie, niż walczą o pojedynczych widzów i fanów. Nie zmienia to faktu, że jakościowych gier nie brakuje!

W 2023 roku nie doczekaliśmy się żadnej większej zmiany, w wyniku czego zapewne wielu z Was nie będzie zdziwiona takim, a nie innym doborem tytułów do poniższej listy. Jeżeli jednak uważacie, że brakuje tutaj jakieś produkcji, śmiało podrzucajcie ją w komentarzach! ;)

Dobór gier znajdujących się poniżej był subiektywnym wyborem autora tekstu, kolejność wymienionych tytułów jest przypadkowa.

Najlepsze gry e-sportowe - zestawienie

League of Legends

Riot Games trafiło w absolutną "Dziesiątkę", dzięki czemu po dziś dzień League of Legends cieszy się gigantycznym zainteresowaniem, z miejsca niemalże dominując gatunek MOBA. To przykład jak można wykorzystać zbudowany przez siebie fenomen i zagospodarować go na wiele lat.

 

Dota 2

Valve próbowało uratować swoją Dotę poprzez Dotę 2, która ostatecznie znalazła dla siebie miejsce i przez lata twardo rywalizowała o miano najlepszej i najpopularniejszej MOBY ze wspomnianym LOL-em.

 

Counter-Strike: Global Offensive

CS 2 jest już na horyzoncie, tymczasem Counter-Strike Global Offensive odchodzi jako nowoczesna legenda ze znakomitymi wynikami, popularnością, wyśmienitymi turniejami oraz wielkim zyskiem dla producenta...

 

Overwatch

Pierwszy Overwatch zdecydowanie lepiej poradził sobie aniżeli kontynuacja, która na każdym poziomie okazała się porażką. To wciąż jakościowy tytuł, którym można się delektować w zasadzie jedynie poprzez darmową, drugą odsłonę...

 

Fortnite

Epic Games całkowicie zmieniając Fortnite'a ostatecznie opracowało kilka gier w jednej, z czego najbardziej popularny tryb Battle Royale okazał się kluczem także dla segmentu e-sportowego, oferując niespotykaną wcześniej rywalizację z dużymi drużynami rywalizującymi o zwycięstwo.

 

Zapraszamy Was również do tego tekstu: Top 10 gier jRPG, które zdecydowanie warto sprawdzić nie tylko tego gorącego lata!

 

Rainbow Six Siege

Chyba nikt nie brał na poważnie zapewnień Ubisoftu o 10-letnim wsparciu Rainbow Six Siege, tymczasem... strzelanka taktyczna okazała się na tyle jakościowa, że ta obietnica stała się początkiem dla wielkiego e-sportowego sukcesu, z roku na rok zyskującego popularność.

 

Rocket League

Samochody i piłka nożna? Dotychczas to wychodziło tylko w programach telewizyjnych, ale nieco niespodziewanie Rocket League okazało się kluczem do sukcesu, dzięki czemu ich autorzy ostatecznie nawet dołączyli do rodziny Epic Games.

 

Street Fighter 6

Wydany w czerwcu 2023 roku Street Fighter 6 pod względem jakości z miejsca stał się jedną z najlepszych gier, odrzucając na bok obawy fanom. Być może wielu nie podoba się nowy styl wizualny, ale... pod nim dalej kryje się wielka jakość oraz satysfakcja między innymi właśnie z e-sportowych pojedynków.

 

Hearthstone

Hearthstone, czyli hitowa karcianka Blizzarda ma już wiele lat na karku, ale w dalszym ciągu potrafi wciągnąć graczy na wiele godzin, wypełnionych zaciętą walkę oraz próbami zaskoczenia przeciwnika swoim "asem w rękawie".

 

StarCraft II

Co prawda rynek RTS-ów mocno podupadł, a jego scena e-sportowa przeżywa od dawna kryzys, jednakże pomimo mniejszego zainteresowania, wciąż StarCraft II potrafi zaskakiwać swoją uniwersalnością oraz niezwykle emocjonującymi pojedynkami posługującymi się frakcjami Terran, Protossów czy Zergów.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners