Najbardziej obiecujące nadchodzące gry strategiczne zdają się być gwarancją dla fanów, że będą mieli z czym spędzić wolny czas!

lubiegrac publicystyka Najbardziej obiecujące nadchodzące gry strategiczne zdają
Najbardziej obiecujące nadchodzące gry strategiczne zdają się być gwarancją dla fanów, że będą mieli z czym spędzić wolny czas!Tamer Adas | 22 lipca 2023, 23:55

Gdy spojrzymy na potencjalnie najlepsze nadchodzące gry strategiczne, zarówno te z 2023, jak i te z 2024 roku zdamy sobie sprawę z tego, że fani tego gatunku mogą liczyć na szereg naprawdę obiecujących projektów, które zapowiadają się świetnie! Na jakie tytuły warto wyczekiwać?

W ciągu najbliższego półtora roku gracze mogą wypatrywać szeregu naprawdę mocnych tytułów, które będzie można sprawdzić oraz doświadczyć sporej przyjemności z rozgrywki strategicznej z niekiedy znacząco odmiennych od siebie styli czy sfer wciąż mocno się trzymającego gatunku.

O ile w przypadku nieco innych typów gier ujrzeć możemy kryzys, o tyle na tym polu otrzymujemy atrakcyjną i ciekawą gamę propozycji. O ile strzelanek na super poziomie chyba nie uświadczymy zbyt wiele, o tyle RTS-y czy city buildery mają się naprawdę nieźle.

Poniższe zestawienie zawiera szereg wartościowych strategii, które najpewniej ukażą się najpóźniej w 2024 roku, część z produkcji ma trafić na rynek jeszcze tej jesieni, choć oczywiście należy wziąć pod uwagę, że w wyniku różnych przesunięć debiuty poniższych tytułów mogą się przesunąć na późniejszy termin.

To, tak jak wiele naszych poprzednich zestawień jest subiektywne, natomiast kolejność jest przypadkowa.

Najlepsze nadchodzące gry strategiczne - zestawienie

Ara History Untold

Od dłuższego czasu nie wiemy zbyt wiele o Ara History Untold, czyli jednej z najciekawiej dotychczas zapowiadającej się strategii 4X, która była mocno promowana przez Microsoft. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że Cywilizacja czy Age of Wonders doczekają się kolejnego konkurenta.

 

Stormgate

Złożone przez byłych pracowników Blizzarda studio Frost Giant Studios przygotowuje swoją konkurencję dla starusieńkiego StarCrafta II, w postaci swojej gry Stormgate, która co prawda może nie być wielkim powiewem świeżości, ale z pewnością jakościowy, e-sportowy RTS jest niezwykle potrzebny graczom.

 

Total War Faraon

Dość spokojnie Creative Assembly i SEGA zdecydowały się zdradzić, że przygotowują Total War Faraon solidny na papierze projekt, który nie zapowiada rewolucji, ale ma szansę pozytywnie zaskoczyć graczy swoim klimatem oraz pomysłem na pomniejsze mechaniki.

 

Cities Skylines 2

Paradox Interactive, podobnie jak i fani, ma wielkie oczekiwania względem Cities Skylines 2, którego autorzy przygotowują niezwykle rozbudowaną oraz głęboką strategię. Zarządzanie miastem ma być jeszcze bardziej spektakularne oraz rozbudowane, oferując niezwykły realizm i przywiązanie do wielu aspektów, wpływających ostatecznie na niezwykłą symulację, o jakiej konkurencja może w zasadzie tylko pomarzyć.

 

Homeworld 3

Na tę chwilę Homeworld 3 pozostaje nieco tajemnicą, co jednak nie zmienia faktu, że strategia zdaje się być w dobrym rękach, które preferują dłuższe odczekanie do debiutu, aniżeli zaryzykowanie i wydanie niedopracowanej strategii. Niezwykłą formułą i historia marki sprawia, że gracze już nie mogą się doczekać kolejnej wyprawy celem odnalezienia nowego domu dla ludzkości...

 

Zapraszamy również do tego tekstu: Jakie obiecujące gry zmierzają na 2024 rok? Lista potwierdzonych produkcji nie imponuje, ale...

 

Manor Lords

Od pierwszych chwil Manor Lords zapowiadał się na naprawdę atrakcyjny i przemyślany tytuł, który po kilku prezentacjach doczekał się wzmocnienia w postaci wydawcy oraz pewnej stabilizacji. To wszystko razem sprawiło, że dla wielu fanów strategii pozostaje jedynie spokojne wyczekiwanie na udostępnienie gry czy to w postaci premiery czy też poprzez Wczesny Dostęp.

 

Frostpunk 2

Wciąż w zasadzie nie wiemy zbyt wiele o Frostpunk 2, niemniej po sporym sukcesie pierwszej odsłony oczekiwania są na tyle duże, że pozostaje nam wierzyć, że 11 bit studios przygotowuje przemyślane zmiany, modyfikacje oraz ulepszenia zabawy.

 

Gord

Trzecia w tym zestawieniu polska gra Gord, ukaże się już za kilka lat czerpiąc ewidentne inspiracje ze wspomnianego Frostpunka, zabierając jednak ogólny pomysł w gęsty, mroczny klimat słowiański, znany między innymi z Wiedźmina 3. Dotychczas tytuł zapowiadał się naprawdę nieźle....

 

The Lamplighters League

Fani XCOM-ów na kolejną pełnoprawną kontynuację będą musieli sporo odczekać, tymczasem The Lamplighters League, zapowiada się na naprawdę intrygującą propozycję, która ma szansę dostarczyć graczom świeży i przygodowy klimat, okazję do nietypowych taktycznych pojedynków oraz znane i lubiane mechaniki.

 

Dune Spice Wars

Mało kto był bardzo zapatrzony na potencjalny sukces Dune Spice Wars, tymczasem tytuł okazał się naprawdę dobrym przedstawicielem gatunku 4X, jednocześnie wiernie trzymając się świata Diuny oraz dokonań Franka Herberta. To wszystko razem sprawia, że nadchodząca pełna wersja gry wydaje się pewnym sukcesem...

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners