Na Netflix trafią produkcje kolejnej platformy streamingowej, tym razem Disney+

lubiegrac newsy filmowe Na Netflix trafią produkcje kolejnej platformy streamingowej, tym razem Disney+
Na Netflix trafią produkcje kolejnej platformy streamingowej, tym razem Disney+Agata Dudek | 13 listopada 2023, 22:30

Platforma Netflix idzie za ciosem i systematycznie wyraża chęć lub po prostu kupuje produkcje kolejnych platform streamingowych. Po HBO i Canal+ przyszedł czas na platformę od Disneya. Plotka, jaka krążyła od jakiegoś czas w sieci, stała się faktem. Disney+ będzie udostępniał platformie Netflix swojego produkcje, a gigant streamingu chętnie je przyjmie.

Od dawna mówi się, że rynek SVOD jest przeładowany na tyle, że kolejne platformy streamingowe borykają się z finansowymi problemami. Takie też ma Disney+, dlatego po już wprowadzonych zmianach, a także w oczekiwaniu na kolejne, serwis streamingowy od Disneya wkracza na Netfliksa, odsprzedając mu wybrane filmowe produkcje. Jakich produkcji można się spodziewać i kiedy?

Netflix - Disney+ odnawia umową licencyjną z Netflix

Disney+ broni się jak może by utrzymać tendencję wzrostową, która została, przynajmniej częściowo ogłoszona na spotkaniu w inwestorami, na którym dyrektor generalny Disneya, Bob Iger poinformował o stanie finansowym firmy, o wzroście subskrybentów, planach na przyszłość, jednocześnie ogłaszając wstępną datę wprowadzenia zakazu dzielenie kont. W pogoni za pieniądzem, i utrzymaniem się na rynku poznaliśmy także inne, długofalowe plany Disneya.

Iger ogłosił bowiem, że Disney+, które niedawno kupiło Hulu zamierza odnowić z Netflix licencje na pokazywanie swoich filmów i seriali na wspomnianej platformie. Tym samym na Netfliksie będzie już można obejrzeć nie tylko filmy i seriale oryginalne od Canal+ oraz od HBO Max, ale także produkcje Disney.

Będzie to powrót do czegoś co już było przez owe platformy praktykowane. Ostatnia umowa na nadawanie treści Disneya na Netflix wygasła w 2017 roku. Będzie ona jednak w pewien sposób ograniczona. 

Netflix - na jakie produkcje Disney+ możemy liczyć?

Na ten moment umowa między Netflix a Disney+ na nadawanie filmów i seriali do tej pory dostępnych na Disney+ jest na etapie rozmów. Prowadzone są negocjacje dotyczący kwestii zgody na dostęp do części katalogu Disney+.

Przeczytaj także: W głowie się nie mieści 2, Pixar pokazuje zwiastun nadchodzącej animowanej kontynuacji. Będzie się działo!

Trudno zatem powiedzieć kiedy na streamingowym gigancie, jakim jest Netflix pojawią się produkcje od Disneya. Firma, która zakupiła 100% udziałów Hulu, zamierza jak na razie, już w przyszłym miesiącu wcielić Hulu do Disney+. Oba serwisy mają być dostępne przez jedną aplikację. Na początku ma być to wersja testowa, która pozwoli na zapoznanie się z większą zawartością, także z podziałem na treści na dzieci i ludzi dorosłych. Pełna wersja serwisu ma wystartować w marcu przyszłego roku.

Netflix - kiedy można spodziewać się filmów i seriali Disney+ na Netfliksie? 

Treści Disney+ wkrótce pojawią się na Netflix, ale jak już wspominaliśmy, w ograniczonej formie. Bob Iger poinformował bowiem, że na Netflix nie pojawiać się będą tytuły stworzone przez główne marki dostępne na Disney+, takie jak: Disney, Pixar, Marvel, czy Star Wars.

Spodziewać się zatem należy tytułów choćby od FX, ABC czy innych produkcji należących do studia Disney. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners