Netflix przejmuje Night School Studio i zdecydowanie wkracza w świat gier, oferując nowe tytuły

lubiegrac news Netflix przejmuje Night School Studio i zdecydowanie wkracza w świat gier, oferując nowe tytuły
Netflix przejmuje Night School Studio i zdecydowanie wkracza w świat gier, oferując nowe tytułyAgata Dudek | 9 października 2021, 09:25

Netflix przejmuje Night School Studio, niezależne twórcę przygodówek i zdecydowanie wkracza w świat gier. Do oferty platformy trafiają trzy gry mobilne. 

Jakiś czas temu stało się to, o czym zapewne wielu nas myślało. Platforma Netflix, która od dawna zapowiadała dodanie do swojej oferty także gier, poczyniła w tym kierunku kolejny krok. Zaczyna przejmować deweloperskie studia, które będą miały za zadanie tworzyć gry dla wspomnianej platformy. 

Pierwszym studiem, małym i niezależnym, mającym już jednak swoje sukcesy i dość popularne i dobrze przyjęte gry, które zostało przejęte przez streamingowego giganta, jest Night School Studio. Deweloper, który ma na swoim koncie dwie części mrocznej, tajemniczej przygodówki Oxenfree oraz tworzone OXENFREE II: Lost Signals a także wykonane w podobnym stylu, piekielne Afterparty będzie zatem, pod skrzydłami Netflix i dla Netfliksa, realizował swoje growe projekty.

Jakie to będą gry, jak na razie nie wiemy. Wiemy natomiast, że Night School Studio, założone w roku 2014 przez Seana Krankela i Adama Hinesa, ma tworzyć gry dla Netflix, który to zapowiada współpracę z najlepszymi programistami z całego świata. Twórcy z Night School Studio, na swym blogu informują, że ich najnowszy projekt, jakim jest wspomniane OXENFREE II: Lost Signals, jest nadal tworzony i będzie dokończony. Jednocześnie wspominają, że nadal sami będą wymyślać i tworzyć swoje gry.

Sam Netflix zapewnia zaś, że w świecie gier, do jakiego mocno wkracza przejęciem pierwszego studia, będzie zatrudniał największe talenty z branży, tworząc gry, które trafić mają do każdego gracza. Należy się zatem spodziewać, że Night School Studio to nie pierwszy deweloper, który dołączył do rodziny Netfliksa. Za nim zapewne pójdą kolejne, a w ofercie znajdą się gry z różnych gatunków. 

Gry, podobnie jak filmy i seriale oraz programy, czyli cała oferta platformy, będą dostępne bez reklam, w ramach abonamentu, o tym platforma ma nas informować niebawem. Nie omieszkamy zatem o tym Wam napisać.

Przeczytaj również: Geeked Week, dzień piąty. Ostatni dzień należał do gier. Co zaprezentowano?

Od jakiegoś czasu gracze w aplikacji mobilnej mogą wypróbować dwa tytuły: Stranger Things 1984 i Stranger Things 3. Tymczasem informujemy, że do oferty growej Netfliksa w naszym kraju, ale nie tylko, trafiły niedawno trzy kolejne tytuły. Są nimi trzy proste i mobilne gry: Shooting Hoops, Teeter (Up) i Card Blast. Te gry są dostępne na platformie za darmo, bez mikrotransakcji i reklam. Można je pobrać w aplikacji mobilnej, na Androidzie lub w Google Play. Na razie dostęp mają jedynie posiadacze urządzeń z system Android. Niebawem usługa ta zostanie powiększona także o iOS. 

Wdrażanie gier przez Netflix do swojej oferty, jest nadal na wczesnym etapie i będzie przez giganta streamingu wciąż rozwijane. O czym nie omieszkamy poinformować. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Źródło: grafika tomasi z Pixabay

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners