Nie każda bajka dobrze się kończy, premiera książki Kena Williamsa wspominającego Sierra On-Line

lubiegrac news Nie każda bajka dobrze się kończy, premiera książki
Nie każda bajka dobrze się kończy, premiera książki Kena Williamsa wspominającego Sierra On-LineAgata Dudek | 18 kwietnia 2022, 19:00

"Nie każda bajka dobrze się kończy: Wzlot i upadek Serra On-Line", premiera książki Kena Williamsa wspominającego znanego dewelopera już niebawem. 

Już za dwa dni swoją premierę będzie mieć książka, tytuł obowiązkowy dla miłośników gier, nie tylko przygodowych, książka o tytule "Nie każda bajka dobrze się kończy: Wzlot i upadek Serra On-Line"

Zapoznaj się także z: Potwory w 3. sezonie Call of Duty: Warzone? Nagranie zdaje się to potwierdzać

Wydawnictwo Open Beta ogłasza rychłą premierę gratki do fanów gier wideo, książki opowiadającej historię powszechnie wszystkim znanego studia Sierra On-Line, studia założonego przez Kena i Robertę Williams, które to studio było niegdyś branżowym  potentatem na rynku gier wideo, tworzącym wiele znanych i kochanych przygodówek, ale i równie popularne growe serie. 

Książka o tytule "Nie każda bajka dobrze się kończy: Wzlot i upadek Sierra On-Line", której autorem jest sam Ken Williams to autobiograficzna podróż w przeszłość, gdy Sierra świętowała swoje sukcesy. Firma założona przez małżeństwo, przy kuchennym stole, była czymś wielkim na rynku gier wideo, firmą, której zawdzięczamy wielkie growe hity, mające na swym koncie przygodówki z serii o przygodach podrywacza i kobieciarza o imieniu Larry, czy gry przygodowe z serii King Quest. Na koncie studia znajdują się też takie growe serie jak: Half-Life, Lords of the Realm czy Caesar.

W książce "Nie każda bajka dobrze się kończy: Wzlot i upadek Sierra On-Line" autor dzieli się ze swoimi czytelnikami opowieściami nie tylko o tworzeniu gier, ale także o spotkaniach z Billem Gatesem, Steve'em Jobsem czy Jeffem Bezosem. Nie zabrakło w niej anegdot, między innymi tej o niemal zakupie id Software. Autor przygląda się także branży gier na przestrzeni wielu lat. 

Przeczytaj również:

 

Książka jest pierwszym dziełem na licencji wydanym przez Open Betę w pełnym kolorze, w którym znajdziecie ilustracje, zdjęcia i grafiki urozmaicające lekturę. Książka liczy sobie aż 392 strony, a jej okładkę przygotował Jan Sidorownin.

Jednocześnie Wydawnictwo Open Beta informuje, że kupując książkę w dowolnym miejscu, 20% zysku z niej trafi do Fundacji Wspierania Rozwoju Dziecka i zostanie wykorzystana na zajęcia z wprowadzenia do programowania dla młodych podopiecznych fundacji. Być może uda się nowemu pokoleniu zaszczepić bakcyl tworzenia gier, na co liczą zarówno wydawca książki, jak i jej autor. 

Dawno, dawno temu, przed Amazonem, eBayem, a nawet Google'em, istniała założona przez męża i żonę firma tworząca programy komputerowe, która zdominowała listy sprzedaży na blisko 20 lat. Sierra On-Line powinna trwać wiecznie. To opowieść o tym, jak Sierra powstała i jak umarła. W tej bajce faktycznie są czarodziej i księżniczka. Ale są w niej również korupcja, chciwość i czarne charaktery - Ken Williams, założyciel i wieloletni szef Sierra On-Line

Premiera książki wydanej na licencji przez Open Betę nastąpi 20 kwietnia 2022 roku.  Można ja nabyć w przedsprzedaży w cenie 49,99 złotych. 

Nie każda bajka dobrze się końzy 

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

123
Tagi: książka,
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners