Nowe GPU AMD RDNA4: Co Wiemy o Przygotowaniach na CES 2025

lubiegrac newsy hardware Nowe GPU AMD RDNA4: Co Wiemy o Przygotowaniach na CES 2025
Nowe GPU AMD RDNA4: Co Wiemy o Przygotowaniach na CES 2025redaktor | 7 lipca 2024, 21:10

Spekulacje dotyczące nowych układów graficznych AMD z serii RDNA4 nabierają tempa, gdy zbliża się CES 2025. Choć firma nie wydała jeszcze oficjalnych komunikatów, doniesienia wskazują, że pierwsze procesory graficzne tej generacji mogą zadebiutować już na tej prestiżowej imprezie.

Nowe Procesory: Navi 48 i Navi 44

Aktualnie AMD skupia się na dwóch głównych układach GPU RDNA4: Navi 48 i Navi 44. Oba mają być wprowadzone na rynek w 2025 roku. Navi 48, uznawany za flagowy model, prawdopodobnie zostanie oficjalnie zaprezentowany na CES, który odbędzie się w styczniu. Jest to istotne wydarzenie dla AMD, które często wykorzystuje tę platformę do prezentacji nowości, w tym aktualizacji mobilnych i innych produktów.

Planowane Premierowe Modele

Choć szczegóły dotyczące dokładnej specyfikacji i wydajności nowych GPU pozostają tajemnicą, wiadomo już, że oba modele, zarówno Navi 48, jak i Navi 44, będą dostępne zarówno dla komputerów stacjonarnych, jak i laptopów. AMD planuje również zwiększyć swoją obecność w segmencie laptopów, wprowadzając nowe modele wyposażone w układy Radeon RX 8000.

Navi 44: Przewidywany Debiut

Navi 44, uznawany za bardziej dostępny wariant, ma być wprowadzony na rynek w drugim kwartale roku. Przewiduje się, że AMD będzie kontynuować rozwój swojej linii GPU, rywalizując z produktami konkurencyjnymi, takimi jak NVIDIA RTX 50 oraz Intel Battlemage. Przyszłość układów RDNA4, szczególnie w klasach X700 i X600, będzie kluczowa dla dalszego rozwoju oferty AMD na rynku grafik komputerowych.

Podsumowanie

AMD przygotowuje się do znaczących premier na CES 2025, które mogą zmienić oblicze rynku GPU w nadchodzącym roku. Oczekuje się, że zarówno Navi 48, jak i Navi 44, będą krokiem naprzód w technologii graficznej, zapewniając użytkownikom nowe możliwości w zakresie wydajności i efektywności energetycznej. Pytanie też, czy nowe GPU od AMD nie pojawią się również w nowych konsolach od SONY.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://videocardz.com

Tagi: AMD Radeon,
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners