O ile ocena PlayStation Showcase 2023 jest niezła, o tyle PS Studios zdecydowanie nie popisało się...

lubiegrac publicystyka O ile ocena PlayStation Showcase 2023 jest niezła, o tyle
O ile ocena PlayStation Showcase 2023 jest niezła, o tyle PS Studios zdecydowanie nie popisało się...Tamer Adas | 25 maja 2023, 06:00

Za nami znajduje się PlayStation Showcase 2023, wydarzenie... w mojej ocenie trudne do jednoznacznego spojrzenia. W końcu z jednej strony doczekaliśmy się sporego, interesującego i różnorodnego zestawienia gier oraz niezłych ich prezentacji. A z drugiej nie zabrakło przestrzeni także na więcej zupełnie nowych tytułów tworzonych przez zakupione zespoły, zgromadzone w rodzinie PS Studios. Co zatem zagrało, a co zawiodło podczas imprezy?

Wstęp nie powalił graczy...

Przed Sony stało trudne zadanie, ponieważ korporacja miała zaprezentować drugą fazę życia swojej flagowej konsoli, która szerzej powróciła do sklepów, sprzedając się świetnie nawet z wyższą ceną oraz pakietami przepełnionych różnych rzeczy do nich. Niemniej gracze oczekiwali na najważniejsze, czyli na nowe projekty od PlayStation Studios i... mogli się mocno zawieść. Wewnętrzne zespoły należące do Sony Interactive Entertainment w zasadzie nie zademonstrowały zbyt wiele, a gracze mogli czuć rozgoryczenie oraz niesmak. Wciąż tak naprawdę nie wiadomo jest na co czekać, a miliony wydane na czasowe ekskluzywności to jednak trochę mało, aby przekonać do siebie najwierniejszych z fanów, mających uzasadnione, spore oczekiwania.

Partnerzy pokazali co nieco, czeka najlepszym przykładem był polski Ghostrunner 2 czy Alan Wake 2, jednakże w obu przypadkach mówimy o premierach na różne platformy, zatem nie jest to propozycja dla osób, które jeszcze PS5 nie kupiły, a chętnie to zrobią ze względu na nowe projekty Bluepoint, Sony Bend czy Firesprite Games. Sporym zawodem wydaje się na przykład brak odświeżonego Silent Hilla 2 czy niedawno mocno chwalonego Rise of the Ronin.

Tempo PlayStation Showcase 2023 było niezłe

Trzeba oddać Sony Interactive Entertainment, że po raz kolejny organizowana przez nich impreza może się pochwalić nie tylko niezłym doborem tytułów, ale i niezłym rozłożeniem ich na przestrzeni transmisji. Były jednak wyraźnie słabsze momenty, gdy nie działo się aż tyle, a i sama zawartość nie powalała. Nie zabrakło nawet segmentu VR, który ze względu na sprzedaż gogli w zasadzie mało kogo interesował, choć i same dostarczane gry wydają się powoli składać na niezły zestaw. 

Krok po kroku, serwowane nam były zwiastuny nowych, znanych, mniejszych dopiero co ujawnianych czy najgłośniejszych gier, przekładając je pomiędzy sobą oraz czyniąc dokładnie to samo także w kwestii żonglowania pomiędzy zwykłymi animacjami, zwiastunami klasycznymi oraz prezentacjami określonych fragmentów rozgrywki.

Zapoznaj się również z:

Ocena PlayStation Showcase 2023

To było naprawdę dziwne PlayStation Showcase. W 2023 roku, o ile otrzymaliśmy sporo ciekawych zapowiedzi czy prezentacji, o tyle sama rodzina PlayStation Studios w 2023 roku tak naprawdę nie ma za wiele do zaoferowania graczom. Widać spadek tempa, który... pomimo zakupów okazuje się coraz większy. Najnowsze doniesienia korporacji wskazują, że celem maksymalnym jest... ilość 3 gier rocznie. Kiedyś ambicje obejmowały 4, ale jak widać, sytuacja się znacząco zmieniła... Nie zmienia to jednak faktu, że podczas w pełni autorskiej imprezy... Sony nie pokazało prawie nic! Jasne, była nawet zapowiedź nowej gry studia Bungie... ale w zasadzie otrzymaliśmy jedynie nic nie mówiący zwiastun.

O ile wydarzenie przeprowadzono w dość dobry sposób, tempo bywało różne, ale całościowo chyba można uznać imprezę jako taką za dobrą. Znacznie gorzej wygląda reprezentacja PS Studios, które jak widać, nie ma takiej wydajności, do jakiej byliśmy przyzwyczajeni. W dodatku wiele z ukazanych propozycji... wydaje się nie być aż tak blisko rynku lub faktycznie dążą do modelu usługi-jako-gry, co u takich osób jak u mnie budzi nie tylko złe skojarzenia, ale także sprawia, że z miejsca zainteresowanie maleje.

To wszystko powoduje, że ostatecznie PS Showcase w 2023 roku okazuje się dość przeciętnym wydarzeniem, które byłoby okej w razie zapowiedzi na przykładek drugiej edycji na jesień. Tak się jednak nie stało, a my możemy co najwyżej oczekiwać tego, że w przyszłym roku doczekamy się większe ilości konkretów, które będą reprezentować poziom Spider-Mana 2...

Pełny zapis PlayStation Showcase 2023

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [1]:
avatar redaktor
dodano: 2023-05-25 07:56:31

Szczerze wynudziłem się. Jedyny plus jest taki, że dużo gier wychodzi już niedługo, więc cześć graczy będzie miało co robić, bo na rynku wieje nudą.

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners