Ocena Wczesnego Dostępu Disney Dreamlight Valley, przyjemnie zapowiadającej się propozycji dla najmłodszych graczy!

lubiegrac publicystyka Ocena Wczesnego Dostępu Disney Dreamlight Valley, przyjemnie
Ocena Wczesnego Dostępu Disney Dreamlight Valley, przyjemnie zapowiadającej się propozycji dla najmłodszych graczy!Tamer Adas | 6 września 2022, 23:55

Niedawno mieliśmy okazję bliżej zapoznać się z Wczesnym Dostępem Disney Dreamlight Valley, nowym tytułem od francuskiego Gameloftu. Gigant szykuje przyjemny tytuł, który... może niebawem z zaskoczenia mocno wejść w segment tytułów dla najmłodszych graczy.

Dzięki uprzejmości Gameloftu w ostatnim czasie miałem przyjemność zapoznać się z uroczym i milutkim Disney Dreamlight Valley, jedną z propozycji, która w oparciu między innymi o markę amerykańskiego giganta, ma szansę zagospodarować spory kawałek rynku gier dla dzieciaków. Korzystając ze słynnych marek, udało się wykreować nową propozycję oferującą sporą dawkę swobody, atrakcyjne przygody oraz szereg niespodzianek. To właśnie my, dzięki grze możemy się cyfrowo przenieść do wykreowanej rzeczywistości, aby wesprzeć bohaterów w zwalczeniu zła.

Zapraszamy także do:

 

Zabawa rozpoczyna się konkretnie od wykreowania swojej postaci, którą ubrać możemy w szereg ciuszków oraz dobrać pakiet elementów do zmiany i dostosowania. Opcji jest masa, zatem w zasadzie każdy znajdzie coś dla siebie, z czasem z resztą odblokowując poszczególne elementy kostiumowe. Tak też meldujemy się niedaleko czarodzieja, który tłumaczy nam na szybko, jak doszło do zmiany tytułowej krainy w miejsce niemalże z koszmaru. Widać tutaj swoją drogą to, jak mocno grafika pełni funkcyjne role, budując zarówno klimat jak i synchronizując się z wydarzeniami fabularnymi, reagującymi na działania gracza.

Wczesny_Dost_p_Disney_Dreamlight_Valley_3_ 

Fabularnie ruszamy do walki ze złem, powoli odblokowując moce do przywrócenia dobra. W tym celu nawiązujemy kolejne współprace, a to z Myszką Miki, a to z Kaczorem Donaldem. Każda z postaci znanych z animacji oraz kreskówek, gdzieś ma swoje miejsce, realizuje swoje zadania oraz nawiązuje z bohaterem rozmowę, opowiada o zmieniającej się rzeczywistości i wielu aspektach. Fani całego świata Disneya, będą z radością odkrywać, że zadbano o wiele detali, przedstawiono spójną rzeczywistość, w której postacie się znają, rozmawiają o sobie oraz wciągają nas krok po kroku w zabawę.

Rozgrywka w zasadzie od razu wrzuca nas w wir wydarzeń, pojawia się mały wstęp oraz ogólne tłumaczenia mechanik. Szybko się orientujemy, że misje są dość swobodne, możemy bez problemu pomiędzy nimi przechodzić, zaliczać kolejne cele oraz delektować się mniej czy bardziej ciekawymi aktywnościami. W otwartym świecie Disney Dreamlight Valley co prawda nie musimy popisywać się wielką zręcznością, ale to nawet pasuje do całej konwencji. Problematyczna wydaje się być kwestia powtarzalności, często niestety misje są ograniczone w formie, przez co po wielu godzinach możemy się zacząć nudzić.

Wczesny_Dost_p_Disney_Dreamlight_Valley_9_ 

O ile sama oprawa graficzna prezentuje się solidnie... o tyle występują w jej ramach wielkie różnice. Przygotowane animowane wstawki stoją na zdecydowanie wyższym poziomie, aniżeli sceny bezpośrednio z rozgrywki. Szczegółowość jest okej, choć tekstury są często ograniczone, wygładzanie w zasadzie nie funkcjonuje, a efekty cząsteczkowe czy świetlne są raczej uzupełnieniem. Animacje także nie powalają, niektóre są przemyślane, ale pozostałe niestety odstają od standardu nawet niektórych niskobudżetowych tytułów. Wielką zaletą jest spójność, połączono wiele uniwersów oraz postaci, które tutaj prezentują się jednakowo atrakcyjnie, oferując piękny, całościowy obraz.

Sporym zawodem okazała się dla mnie muzyka, a w szczególności udźwiękowienie... Pierwszy z elementów jest niestety bez wymiaru, mocno odstając od standardów właśnie Disney'a. Co gorsza, dialogi są głównie pisane. Z tego też względu czasem pojawi się jakiś odgłos czy okrzyk, ale resztę trzeba samodzielnie przeczytać. Fani animacji z pewnością poczują się tym niezwykle zawiedzeni. Niestety sama licencja w tym wypadku nie wystarcza, gdyż poprzeczkę amerykańska korporacja stawia bardzo wysoko.

Wczesny_Dost_p_Disney_Dreamlight_Valley_5_ Wczesny_Dost_p_Disney_Dreamlight_Valley_12_  

Po obcowaniu przedpremierowo z Disney Dreamlight Valley odnoszę wrażenie, że to może być kawałek naprawdę dobrej gry dla najmłodszych. Znane postaci w jednym, urokliwym świecie, szereg aktywności testujących różne umiejętności, weryfikujące kombinowanie, kojarzenie czy zręczność, oferują stale sporą satysfakcję, uzupełnioną o wielką swobodę oraz możliwość podejmowania się preferowanych aktywności. Starsi mogą poczuć się nieco znużeni. Monotonnych aspektów nie brakuje, a ich prostota powoduje, że zwyczajnie starsze osoby prędzej czy później odpuszczą sobie zabawę, poszukując innych wrażeń. We Wczesnym Dostępie możemy poczuć udany przedsmak, który ma potencjał stać się czymś naprawdę niezłym. Póki co jest solidnie, ale... chyba lepiej zaczekać na nadejście w przyszłym roku pełnego wydania.

Dziękujemy Gameloftowi za udostępnienie Wczesnego Dostępu Disney Dreamlight Valley!

Disney Dreamlight Valley ma zaliczyć debiut w pełnym wydaniu w 2023 roku na konsolach PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series SXbox Series X, Nintendo Switch oraz komputerach osobistych.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

1234567891011121314
Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners