Ostatni pojedynek, średniowieczna historia oparta na faktach dziś debiutuje w kinach

lubiegrac newsy filmowe Ostatni pojedynek, średniowieczna historia oparta na faktach dziś debiutuje w kinach
Ostatni pojedynek, średniowieczna historia oparta na faktach dziś debiutuje w kinachAgata Dudek | 15 października 2021, 09:35

Ostatni pojedynek, średniowieczna historia oparta na faktach, dramat historyczny, kolejne dzieło Ridleya Scotta dziś debiutuje w kinach. Jest nowy zwiastun.

Dziś swoją kinową premierę ma film 20th Century Studios oraz filmowego wizjonera Ridleya Scotta, produkcji opartej na autentycznej, średniowiecznej historii pewnej kobiety. Dramat historyczny nosi tytuł Ostatni pojedynek i zanim wybierzecie się na niego do kina, obejrzyjcie jego świeżutki filmowy zwiastun. 

Ostatni pojedynek to film, który będzie nas skłaniać do myślenia. Historia w nim pokazana jest w perspektywy trzech osób, badając kruchość sprawiedliwości oraz siłę i odwagę jednej kobiety, która walczy o swoją prawdę w świecie, w którym słowo kobiety praktycznie nic nie znaczy, a przemoc na niewieście, nie jest niczym dziwnym. 

Film powstał na podstawie książki Erica Jagera z 2004 roku The Last Duel: A True Story of Crime, Scandal, and Trial by Combat in Medieval France napisanej na podstawie historycznych materiałów źródłowych na temat legendarnego pojedynku na śmierć i życie, ostatniej oficjalnie zarejestrowanej rozprawy, którą rozstrzygała walka. 

I taką właśnie opowieść snuje Ostatni pojedynek, opowiadający o dramacie Marguerite de Carrouges, żyjącej w XIV Francji. Historia rozgrywa się z roku 1388 i skupia się na  rycerzu. Jean de Carrouges pewnego dnia oskarża swego przyjaciela o to, że zgwałcił jego żonę. Rozstrzygnięciem sparwy zajmuje się król Karol IV, który wydaje rozkaz iż spór ma zakończyć ostatni pojedynek, ten na śmierć i życie. e. 

W obsadzie filmu: Matt Damon, Adam Driver, Ben Affleck oraz Jodie Comer. Obraz wyreżyserowany przez czterokrotnie nominowanego do Oscara Ridleya Scotta powstał na podstawie scenariusza autorstwa Bena Afflecka, Matta Damona i nominowanej do Oscara Nicole Holofcener. Producentami Ostatniego pojedynku są: Scott, Kevin Walsh, Jennifer Fox oraz Holofcener, a producentami wykonawczymi Damon, Affleck, Madison Ainley, Drew Vinton i Kevin Halloran.

Przeczytaj również: Wielki Mur - recenzja historyczno - fantysy, przygodowego dzieła

Marguerite wyznaje mężowi, że została zgwałcona, co w XIV-wiecznej Francji było niezwykle odważną i ryzykowną decyzją – mówi producent Kevin J. Walsh. – Kobiety w tym czasie miały niewiele praw społecznych i były pod prawną opieką mężczyzn. Kobieta, która miała odwagę opowiedzieć o napaści na tle seksualnym, była często terroryzowana i narażona na dalszą przemoc ze strony męża oraz całej społeczności z powodu niewierności, rozwiązłości i nieposłuszeństwa. Biorąc pod uwagę to ryzyko, decyzja Marguerite, by wyznać prawdę i publicznie domagać się sprawiedliwości, była jeszcze bardziej heroiczna – dodaje.

Jej wstrząsającą historię wydobył z odmętów historii Eric Jager, którego szeroko zakrojone badania na temat ostatniego oficjalnego pojedynku średniowiecznej Francji obejmowały 10 lat poszukiwań, tłumaczenia i przeglądania wielowiekowych zapisów historycznych – od kronik, aktów prawnych i aktów własności, po kwity wojskowe, plany architektoniczne i mapy historyczne. – Znalazłem dokumenty, które zwierały błędy. Odszukałem też takie, które w dotychczasowych badaniach zostały przeoczone albo wspomniane jedynie w bardzo niejasnych okolicznościach i nie wydawały się częścią tego, co historycy i badacze wiedzieli o sprawie – mówi Jager. – Jedną z pierwszych dużych niespodzianek dla mnie było to, że historycy i prawnicy mówili od wieków, że Marguerite się myliła, a nawet że skłamała. Tymczasem na podstawie moich badań można przypuszczać, że to nieprawda – twierdzi specjalista od literatury średniowiecznej.

Premiera w kinach dziś, 15 października 2021 roku. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners