Polski start-up ParrotOne szansą dla niepełnosprawnych i seniorów

lubiegrac news Polski start-up ParrotOne szansą dla niepełnosprawnych i seniorów
Polski start-up ParrotOne szansą dla niepełnosprawnych i seniorów



Tamer Adas | 18 stycznia 2018, 08:10

Polski start-up ParrotOne podbija świat oferując innowacyjne podejście do inteligentnej klawiatury skierowanej głównie do seniorów i osób niepełnosprawnych.
 
W ramach ParrotOne wchodzić będzie zarówno aplikacja mobilna jak i klawiatura dotykowa mająca szansę ukazać się jeszcze w 2018 roku. Start-up ma wspomóc osoby mające problem z obsługą i swoją włąsną sprawnością rąk. System zaoferuje pomoce także dla dzieci, osobami z wadami wzroku czy nawet dysleksją. 
 
Prace rozpoczęły się w zeszłym roku z misją działania na niemalże każdym urządzeniem włącznie z komputerem stacjonarnego czy laptopa. Funkcjonalnośc ma ograniczyć do minimum siłę wymaganą do skutecznego nacisku przy jednoczesnym korzystaniu z możliwości oferowanych przez sztuczną inteligencję i uczenie się przez aplikację. 
 
Efektem działania ma być mniejsza liczba ruchówdo wprowadzenia dowolnej treści w dowolnym programie, bez względu na to czy będzie to krótkie czy zdecydowanie bardziej rozbudowane zdania. 
 
Nowością w aplikacji ParrotOne jest rozszerzenie o moduł B2B/B2G. – Dzięki modułowi użytkownicy aplikacji będą mogli ją wykorzystać do prowadzenia rozmów z konsultantami online sklepów internetowych, urzędów czy przychodni. Do zainicjowania rozmowy z użyciem aplikacji, wystarczy jedno kliknięcie w ikonę ParrotOne w przeglądarce internetowej – tłumaczy Piotr Lewandowski, CEO ParrotOne.
 
Aplikacja mobilna będzie dostępna w trzecim kwartale tego roku i doczeka się wsparcie dla komunikacji wielojęzykowej oraz skuteczniejszej nauki. Gramatyka oraz stylistyka mają pozwolić nam zaoszczędzić sporo czasu oraz sił. 
 
ParrotOne zdobył główną nagrodę stowarzyszenia Integracja w kategorii „Aplikacje bez barier 2017”, wygrał konkurs StartTech na najlepszy startup ICT oraz zajął trzecie miejsce w konkursie Startup Hub Warsaw 17. Start-up jest również w gronie finalistów trwającego konkursu Startup Europe Awards 17, organizowanego przez Komisję Europejską
 
To bez wątpienia wielkie dokonanie Piotra Lewandowskiego, który walcząc z chorobą Charcota-Mariego-Tootha był w stanie stworzyć coś co będzie skutecznie pomagać wielu osobom z wieloma problemami fizycznymi. 
 
 
 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja Prasowa

1234567891011121314151617
Tagi: polska,
Komentarze [2]:
avatar Mariusz
dodano: 2018-01-18 20:49:29

Skoro jest popyt to i podaż, to co ułatwia w życiu generalnie jest dobre i należy temu kibicować aby cały czas iść na przód.

avatar TOM3K
dodano: 2018-01-18 12:04:24

Każde udogodnienie jest dobre ale kwestia ceny i przekonania starszych ludzi do tego. Potrzebny będzie odpowiedni marketing, gdyż starsi ludzie nie są otwarci na nowinki techniczne.

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners