PGA 2018 - Ku zwycięstwu, czyli jak przystępnie prezentować historię

lubiegrac publicystyka PGA 2018 - Ku zwycięstwu, czyli jak przystępnie prezentować historię
PGA 2018 - Ku zwycięstwu, czyli jak przystępnie prezentować historię



Tamer Adas | 21 listopada 2018, 21:45

Niedawno informowaliśmy Was o przygodówce Ku zwycięstwu, którą mieliśmy okazję ograć podczas targów Poznań Game Arena 2018 (PGA 2018). Co może zaoferować ten tytuł?
 
O tej produkcji mogliście przeczytać już na naszych łamach za sprawą wpisu Agaty, która jeszcze przed targami miała okazję wspomnieć Wam o tej grze. W związku z czym postanowiłem skorzystać z okazji i zajrzeć w trakcie targów na stanowisko Hejka Studio, gdzie spędziłem trochę czasu z demonstrowaną wersją gry. 
 
Opowieść stworzona przez kilkuosobowe studio studentów chce przedstawić nam losy pewnego bohatera, który miał okazję nie tylko poznać hrabiego Władysława Zamoyskiego, fundatora Zakładów Kórnickich, ale także jednego z wielkich polskich bohaterów, o którym nie słyszymy aż tak często. Nasz protagonista będzie miał jednak okazję wybrać się nie tylko nad Morskie Oko koło Zakopanego, ale także weźmie udział w wydarzeniach związanych z I wojną światową oraz Powstaniem Wielkopolskim, które będzie osią i najważniejszym punktem całej gry. Przedstawiony fragment rozpoczynał się jednak "w górach" i pozwalał nam lepiej poznać bunt i zniszczenia jednego z najpiękniejszych miejsc w Tatrach. Na tę chwilę ciężko mi powiedzieć coś konkretnego na ten temat, jednakże mam nadzieję, że pełna wersja pozytywnie zaskoczy wiele osób. 
 
Rozgrywka stawia na ostatnie rozwiązania w gatunku przygodówek, gdzie znaleźć możemy zarówno nie skomplikowane i łatwe w obsłudze sterowanie, proste interakcje, sporo rozmów oraz zadań, które będziemy mogli realizować poprzez kilka istotnych interakcji i atrakcji. Przechodzimy od lewa do prawa i z powrotem, prowadzimy dialogi, staramy się innym pomóc lub rozwiązać pewnego typu wyzwanie, które pozwolą nam przesunąć historię dalej. Przedstawiony fragmenty oczywiście nie prezentował wszystkiego, jednakże nieźle starał się wprowadzić nas w panującą atmosferę. Póki co brakowało mi w tym przypadku elementów ściśle historycznych, które rozszerzałyby publiczną wiedzę o tym okresie. W Valiant Hearts udało się to nieźle połączyć ze znajdźkami i w tym wypadku można by to powiązać podobnie, a umieszczenie w rozgrywce jakiś możliwych do rozwinięcia informacji czy danych również wprowadziło by sporo pozytywnej zawartości, której nigdzie indziej moglibyśmy nie doświadczyć. 
 
Oprawa wizualna bazuje na rysunkach i perspektywie 2D, która pozwalają nam dostrzec wiele naprawdę dobrze wykonanych elementów, które utrzymane zostały w szaroburej kolorystyce stanowiącej spójny i wyrazisty obraz tego jak wielu ludzi postrzegało ten okres, stanowiący zbliżającą się końcówkę okresu rozbiorów Polski. Spora szczegółowość, efektownie prezentujące się widoki oraz podział na plany nieźle działają razem, przy okazji mogąc zostać wykorzystanymi na przykład do celów naukowych. 
 
Ku Zwycięstwu wciąż wymaga wprowadzania do rozgrywki sporej dawki elementów związanych zarówno z samą rozgrywką jak i możliwością wprowadzenia do gry  dawki ciekawostek oraz informacji, które pozwolą graczom poznać szczegóły największego wygranego polskiego powstania. Szkoda, że twórcy nie mają wielkiej konkurencji, ponieważ skojarzenia jedynie z Valiant Hearts to zdecydowanie za mało. Porównania nasuwają się wielu osobom od razu, jednakże nie można tego uniknąć. Należy jednak w tym wypadku pamiętać o różnicach chociażby w budżecie, które widać. Niemniej Ku zwycięstwu wciąż może okazać się świetnym tytułem dostarczający graczom zarówno zabawę jak i informacje dotyczące Powstania Wielkopolskiego oraz Polskiej historii. Na ten moment odrobinę brakuje ciekawostek czy informacji, które mogłyby wprowadzić w temat osoby chociażby z zagranicy. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

1234
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners