Pirat Queen: A Forgotten Legend, wciągająca opowieść VR bazująca na postaci prawdziwej piratki ma datę premiery

lubiegrac news Pirat Queen: A Forgotten Legend, wciągająca opowieść
Pirat Queen: A Forgotten Legend, wciągająca opowieść VR bazująca na postaci prawdziwej piratki ma datę premieryAgata Dudek | 19 lutego 2024, 19:00

Poznaliśmy kolejny przygodowy tytuł, który zasili grono marcowych premier przygodówek. Tym razem będzie to nararcyjna gra VR, autentycznej postaci, wielkiej piratce Cheng Shih. Gra nosi tytuł Pirat Queen: A Forgotten Legend i ma już oficjalną datą premiery, a także promujący ją zwiastun. Jednocześnie twórcy zapowiadają, że to dopiero początek historii Królowej Piratów. 

Pirat Queen: A Forgotten Legend to gra stworzona i zarazem wydana przez Singer Studios, które oprócz przygodowej gry narracyjnej na VR ma jeszcze zamiar stworzyć także film o wspomnianej piratce i serial telewizyjny. Gra z przeznaczeniem na wirtualną rzeczywistość swoją premierę będzie mieć już bardzo niedługo, a tymczasem można sprawdzić jak prezentuje się na swojej filmowej zapowiedzi. 

Zapoznaj się także z: Twisters, Universal Pictures prezentuje pierwszy zwiastun katastroficznej filmowej produkcji

The Pirate Queen: A Forgotten Legend to gra łącząca narrację z łamigłówkami, w której w roli wielkiej piratki Cheng Shih wystąpiła głosowa aktorka Lucy Liu. Razem z nią przenosimy się do XIX wieku, by przeżyć z Królową Piratów jedną noc, kiedy to obejmowała władzę i stawała się legendą. Będziemy wraz z bohaterką gry badać kabiny pokładowe, wspinać się po omasztowaniu, i mierzyć się z licznymi zagadkami, zaczynając skromnie, a kończąc na przejęciu władzy nad Red Flag Fleet. A wszystko w wirtualnej rzeczywiści, dla której ów tytuł został stworzony. 

Gra została doceniona na narrację i historyczną dokładność, bowiem bazuje na prawdziwie niegdyś żyjącej, wielkiej piratce. Przygodówka zdobyła nagrodę Tribeca Storyscapes Award (2023) i Raindance Discovery Award (2021). 

Gra przygodowa to nie wszystko. Twórcy zamierzają powiększyć franczyzę o film i serial telewizyjny. Producentami wykonawczymi mają być Lucy Liu i Eloise Singer, która jest także reżyserką. Film skupia się na kluczowej nocy, kiedy Cheng Shiha doszła do władzy i została Królową Piratów. 

Przeczytaj również:

 

Jako zespół zainspirowała nas niezwykła podróż Cheng Shih: ona pokonała przeciwności losu, przeciwstawiła się normom płci i ostatecznie stała się jedną z najgroźniejszych piratek w historii – wyjaśnia wielokrotnie nagradzana producentka Eloise Singer, dyrektor kreatywna projektu i dyrektor generalny i założyciel Singer Studios. Ożywienie historii Cheng Shiha było niezwykle satysfakcjonujące. To dopiero początek. Gra koncentruje się na nocy, w której pojawiła się Cheng Shih i jej mocy i jesteśmy podekscytowani możliwością rozszerzenia narracji i powiedzenia jej niesamowitej historia w filmie, serialu telewizyjnym i powieści graficznej.

W miarę rozwoju każdego poziomu gracze wędrują głębiej narracyjnie ku Cheng Shih, odkrywając narastające wyzwania, które przezwyciężyła, i niektóre z nich jej niezwykłych triumfów. Mamy nadzieję, że gracze będą równie zachwyceni historią Cheng Shiha, tak jak my, gdy tworzyliśmy tę wciągającą growe doświadczenie – opisuje producentka Siobhan McDonnell.

Gra zmierza na Meta Quest i Steam VR 7 marca 2024 roku. 

Karta na Steam

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

12345
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners