PlayStation 5 zdominowało rynek w Wielkiej Brytanii w pierwszym kwartale roku! Sprzęt Sony stanowił ponad połowę sprzedanych konsol

lubiegrac newsy hardware PlayStation 5 zdominowało rynek w Wielkiej Brytanii w pierwszym
PlayStation 5 zdominowało rynek w Wielkiej Brytanii w pierwszym kwartale roku! Sprzęt Sony stanowił ponad połowę sprzedanych konsolMaciej Gaffke | 12 kwietnia 2023, 20:04

PlayStation 5 zdominowało rynek w Wielkiej Brytanii w pierwszym kwartale 2023 roku. Sprzęt Sony stanowił ponad połowę wszystkich sprzedanych konsol w tym okresie. Natomiast najlepiej sprzedającą się grą w marcu był Resident Evil 4 Remake.

Sony nadal stara się utrudnić Microsoftowi przejęcie Activision Blizzard. Japoński gigant zakwestionował nawet w tej sprawie stanowisko brytyjskiego Urzędu ds. Rynku i Konkurencji. Jednak Sony ma też powody do zadowolenia – pierwszy kwartał w Wielkiej Brytanii okazał się znakomity dla PlayStation 5.

Sprzedaż PlayStation 5 wzrosła aż o 180% w porównaniu do pierwszego kwartału 2022 roku. Wynika to głównie z większej dostępności konsoli na rynku. Sukces Sony sprawił, że jego rywale odnotowali straty. Brytyjczycy mniej chętnie kupowali Nintendo Switch (spadek o 25%) oraz dwa warianty konsoli Xbox Series (spadek o 18%).

Z kolei najchętniej kupowaną grą w marcu przez Brytyjczyków był remake Resident Evil 4, chociaż gra od Capcom zadebiutowała pod koniec miesiąca. Najczęściej sprzedawano egzemplarz gry przeznaczony na PlayStation (65%), w dalszej kolejności na Xboksa (20%) oraz komputery osobiste (15%).

Mimo że Resident Evil 4 Remake zajęło w marcu pierwsze miejsce, to Dziedzictwo Hogwartu jest najszybciej sprzedającą się grą w Wielkiej Brytanii poza FIFĄ i Call of Duty. 

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.gamesindustry.biz/hogwarts-legacy-and-ps5-rescue-uk-games-market-in-q1-2023-uk-monthy-charts

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners