PlayStation 6 pojawi się po 2027 roku? Upubliczniono ciekawy dokument Sony Interactive Entertainment

lubiegrac newsy hardware PlayStation 6 pojawi się po 2027 roku? Upubliczniono ciekawy
PlayStation 6 pojawi się po 2027 roku? Upubliczniono ciekawy dokument Sony Interactive EntertainmentMaciej Gaffke | 24 listopada 2022, 12:00

Sony bacznie obserwuje zatwierdzanie transakcji Microsoftu. Udowadnia to dokument, który trafił do sieci. Na jego podstawie można przypuszczać, że kolejna generacja konsol od japońskiego giganta zadebiutuje na rynku po 2027 roku.

Przypomnijmy, że brytyjski urząd ds. konkurencji i rynku przeszedł do kolejnej, dokładniejszej analizy przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Swoje uwagi związane z transakcją przedstawiło również samo Sony, które obawia się o utratę marki Call of Duty.

Zastrzeżenia japońskiego giganta znalazły się w dokumencie "Sony Interactive Entertainment observations on the CMA's issues statement". Został on jakiś czas temu udostępniony w sieci, ale zawiera zredagowane fragmenty, które nie są widoczne dla czytających. 

Sony wspomina w tych uwagach, że Microsoft zaproponował udostępnianie tytułów Activision na PlayStation tylko do 2027 roku. Co ciekawe, może się to pokrywać z wypuszczeniem na rynek PlayStation 6, ponieważ w kolejnej części dokumentu napisano, że "do czasu wprowadzenia na rynek kolejnej generacji konsoli, co nastąpi około... (tutaj data została ukryta), Sony może stracić dostęp do marki Call of Duty".

Porównując maksymalną datę udostępniania gier Call of Duty przez Microsoft, czyli do 2027 roku, z zastrzeżeniem Sony o utracie dostępu do marki przy wypuszczeniu kolejnej konsoli, można przypuszczać, że następna odsłona PlayStation zadebiutuje mniej więcej w tym okresie. 

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2022/11/23/ps6-release-date-sony-document-playstation-6/

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners