Sony potwierdza, że gier od PlayStation Studios nie powinniśmy się spodziewać niemalże do połowy przyszłego roku!

lubiegrac newsy hardware Sony potwierdza, że gier od PlayStation Studios nie powinniśmy
Sony potwierdza, że gier od PlayStation Studios nie powinniśmy się spodziewać niemalże do połowy przyszłego roku!Tamer Adas | 14 lutego 2024, 20:15

Sony Interactive Entertainment oficjalnie potwierdza, że gier od PlayStation Studios nie powinniśmy się spodziewać niemalże do połowy przyszłego roku! Japończycy zamierzają kontynuować stawianie na ekskluzywne usługi-jako-gry...

Korporacja Sony zdecydowała się zapowiedzieć, czego można się spodziewać po wynikach osiąganych przez Sony Interactive Entertainment. Gracze zakochani w wysokiej jakości grach ekskluzywnych mogą poczuć się zawiedzeni, gdyż wiele wskazuje na to, że rodzina PlayStation Studios nie ma im nic do zaoferowania do... kwietnia 2025 roku!

To jednak nie koniec złych wiadomości, gdyż jak zdradził Hiroki Totoki, korporacja z jej zespołami zamierza dalej koncentrować swoje działania na usługach-jako-grach, które spowodowały, że strategia wydawania po 3/4 gry ekskluzywne na rok przestała całkowicie funkcjonować.

Przeczytaj również: Seria Silent Hill, kawałek znakomitej horrorowej historii, mogącej powrócić za sprawą zmian w Konami?

Oczywiście uzasadnieniem jest zamiar zaoferować najwyższej jakości, ale rzeczywistość twardo udowadnia, że nic realnie nie wynikło z obrania właśnie takiej ścieżki "rozwoju". Aby finansowo wyrównać tę strategię, przedstawiciele japońskiej firmy wskazują na zwiększenie się dochodów osiąganych na sprzedaży gier studiów zewnętrznych.

Nie zabrakło także dość celnego spostrzeżenia, że w wyniku wypełniania się zapotrzebowania na konsolę, krok po kroku Sony Interactive Entertainment zakłada zmniejszenie się poziomów sprzedaży, który obecnie wynosi prawie 54 miliony sprzedanych urządzeń.

Nowe prognozy zakładają zejście z progu 25 do 21 milionów zestawów, a za nią najpewniej nie dojdzie do zwiększenia się ilości użytkowników zainteresowanych większymi subskrypcjami w PlayStation Network. Co ciekawe, celem będzie kierowanie kolejnych użytkowników w stronę usług premium (zapewne chodzi o PS Plus w wersjach Premium i Extra).

To wszystko ukazuje skąd nagle PlayStation tak mocno zamierza wchodzić w ekskluzywność takich tytułów jak Final Fantasy VII Rebirth czy też Silent Hill 2 remake. Jest to jednak rozwiązanie, które może spowodować, że osoby preferujące najbardziej komfortową rozgrywkę pozostaną na komputerach osobistych.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.gematsu.com/2024/02/sony-interactive-entertainment-will-not-release-any-new-major-existing-franchise-titles-before-march-31-2025

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners