Po udanym czasie United Label notuje rekordowe wyniki finansowe z 27-krotnym wzrostem przychodów

lubiegrac news Po udanym czasie United Label notuje rekordowe wyniki finansowe z 27-krotnym wzrostem przychodów
Po udanym czasie United Label notuje rekordowe wyniki finansowe z 27-krotnym wzrostem przychodówTamer Adas | 14 listopada 2021, 06:00

United Label pochwaliło się wynikami finansowymi, prezentując rekordy włącznie z 27-krotnym wzrostem przychodów! Wyśmienity udział w tym zanotowało Tails of Iron...

Wydawca gier niskobudżetowych w trzecim kwartale uzyskał przeszło 5 i pół miliona złotych przychodów ze sprzedaży, co stanowiło 2,8 miliona zysku netto, z czego aż 43% udziałów zanotowało samo Tails of Iron.

Sporo dołożyło od siebie także Eldest Souls, które przełożyło się na 34,2%, radząc sobie nieco lepiej od wydawanego w części (na PC) w zeszłym roku Roki (22,7%).

Firma powoli może cieszyć się z kolejnych sukcesów swoich gier, które doczekają się w kolejnych tygodniach i miesiącach dużych aktualizacji, rozszerzających zawartość. Tails doczeka się jej w ostatnim kwartale 2021, natomiast Eldest Souls w pierwszy przyszłego roku.

Zapoznaj się też : Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill X4, wydajna karta dla fanów ciszy oraz... podkręcania osiągów

Przeprowadzone w trzecim kwartale 2021 roku działania pokazują, że obrana przez United Label strategia rozwoju jest właściwa, czego dowodem są wyniki finansowe spółki. W trzecim kwartale br. wypracowaliśmy ponad 5,5 mln zł przychodów netto, w analogicznym okresie wynik ten był zdecydowanie niższy, wyniósł 205 tys. zł. Cieszy nas także zysk netto, który od lipca do września br. przekroczył 2,8 mln zł. Trzeci kwartał 2020 roku zakończyliśmy ze stratą. United Label konsekwentnie zwiększa swoje zaangażowanie na rynku ekskluzywnych gier i oryginalnych IP, które mogą być stale rozwijane – mówi Darren Newnham, prezes zarządu United Label.

Trzeci kwartał był najmocniejszy w historii Spółki, czwarty również zapowiada się bardzo dobrze zważywszy na rosnące prognozy sprzedaży. United Label nieustannie kontynuuje proces rozszerzania swojego portfolio. Spółka prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy z kilkoma deweloperami na temat nowych projektów, a wewnętrzny zespół ds. rozwoju biznesu codziennie analizuje rynek w poszukiwaniu kolejnych oryginalnych tytułów. Nowe projekty będą finansowane ze środków własnych przy wydawniczym wsparciu CI Games – mówi Darren Newnham.

United Label S.A. notowane jest na NewConnect.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners