Dziś Dune Spice Wars zalicza premierę, kończąc etap Wczesnego Dostępu na Steamie

lubiegrac publicystyka Dziś Dune Spice Wars zalicza premierę, kończąc etap Wczesnego Dostępu na Steamie
Dziś Dune Spice Wars zalicza premierę, kończąc etap Wczesnego Dostępu na SteamieTamer Adas | 14 września 2023, 22:05

Dziś odbyła się premiera Dune Spice Wars, zupełnie nowej strategii w świecie Shiro Games oraz Funcomu, zrealizowaną na bazie świata wykreowanego przez Franka Herberta. Po długim okresie Wczesnego Dostępu nadszedł czas, aby zamknąć ten etap oraz otworzyć przed graczami pełne wydanie.

O czym jest Dune Spice Wars?

Shiro Games oraz Funcom negatywnie zaskoczyły graczy zapowiadając, że w ramach pełnego wydania nie pojawi się zasadnicza kampania fabularna. Ta była zapowiadana przy starcie Wczesnego Dostępu, ale ostatecznie tak się nie stało. Projekt otrzymał co najwyżej wybrane fabularyzowane wyzwania-zadania, co rozwścieczyło część fanów uniwersum Diuny.

Co kształtuje rozgrywkę w Dune Spice Wars?

W dalszym ciągu będziemy tutaj mieli do czynienia ze strategią 4X, oferującą graczom kilka stających do walki frakcji, możliwość rozwijania technologii, naukowych osiągnięć oraz armii, z pomocą których będziemy rozwijać swoje wpływy oraz spróbujemy osiągnąć zwycięstwo i zdominować tytułową planetę.

Pod względem rozgrywki spodziewać się możemy w zasadzie standardowego pakietu atrakcji oraz mechanik, które mają się złożyć na satysfakcjonujące doznania z podwoju wielkiej, legendarnej w zasadzie pustyni...

Przeczytaj również: Top 10 gier 4X, wielkich strategii, z którymi o wiele szybciej miną Wam gorące, letnie wieczory

Nicolas Cannasse, CEO Shiro Games, komentuje - Po ponad trzech latach pracy jesteśmy podekscytowani możliwością zaproszenia graczy do wspólnej zabawy na Arrakis, gdy Dune: Spice Wars doczeka się wersji 1.0. Wiele osób w Shiro Games spędziło niezliczone godziny będąc zagłębionym w ten świat, czy to za pośrednictwem książek, gier planszowych, filmów czy innych adaptacji. Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy pracować nad tą kultową serią i mamy nadzieję, że nasi gracze będą się dobrze bawić na Arrakis! -

Pierwsze recenzje Dune Spice Wars

W sieci powoli pojawiają się pierwsze, pozytywnie recenzje oraz oceny Dune Spice Wars od krytyków i recenzentów. Nie brakuje jednak konkurencji, gdyż fani którzy wsparli wcześniej tytuł czują się zawiedzeni wersją 1.0. Pełne wydanie miało między innymi zawierać pełnoprawną kampanię fabularną, której... ostatecznie nie będzie.

To spowodowało, że przyjęcie stało się niejednoznaczne i zapewne nie zabraknie kontrastujących ze sobą ocen, gdyż spojrzenie na strategię będzie inne w zależności od tego, jakie ogłoszenia i dla kogo są istotniejsze.

Premiera Dune Spice Wars

Dune Spice Wars dziś debiutuje (14 września 2023 r.) na komputerach osobistych.

Zwiastun premierowy Dune Spice Wars

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners