Premierowa sprzedaż Dziedzictwa Hogwartu była o 256% większa niż zakładali twórcy!

lubiegrac news Premierowa sprzedaż Dziedzictwa Hogwartu była o 256% większa niż zakładali twórcy!
Premierowa sprzedaż Dziedzictwa Hogwartu była o 256% większa niż zakładali twórcy!Maciej Gaffke | 17 kwietnia 2023, 20:04

Według menedżera ds. marketingu w WB Games sprzedaż Dziedzictwa Hogwartu w pierwszych dniach od premiery mocno przewyższyła założenia twórców. Miała ona przekroczyć aż o 256% pierwotny plan Warner Bros. Interactive Entertainment.

Dziedzictwo Hogwartu zanotowało na swoim koncie wiele sukcesów po premierze. Wygląda na to, że początkowa sprzedaż zaskoczyła nawet Warner Bros. Interactive Entertainment. Jeden z użytkowników Twittera zauważył nowe informacje w tej sprawie na koncie menedżera ds. marketingu WB Games na LinkedIn.

Wspomniany menedżer, Arien Darby, napisał, że Dziedzictwo Hogwartu przekroczyło założenia sprzedażowe o 256%, rozchodząc się w 12 milionach egzemplarzach w ciągu dwóch tygodni od premiery i zarabiając przy tym ponad 850 milionów dolarów. Produkcja pobiła również rekord Twitcha pod względem jednoczesnych widzów gry dla jednego gracza (1,3 milionów oglądających).

Zapoznaj się także z: Anty-aliasing - Czym jest? Co dotyka? Co oferuje? Jaki jest najlepszy? Co i kiedy wybrać?

Takie wyniki potwierdzają, że wiele osób nadal cieszy się światem Harrego Pottera, chociaż książki i filmy z tym bohaterem od dawna się już nie ukazują. Warto zauważyć, że Dziedzictwo Hogwartu zmierza jeszcze na konsole starszej generacji oraz Nintendo Switch, co zapewne jeszcze znacznie poprawi statystyki sprzedażowe.

Dziedzictwo Hogwartu zadebiutowało 10 lutego 2023 roku. Gra jest dostępna na Xbox Series S, Xbox Series X, komputery osobiste i PlayStation 5. Gra zmierza również na Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

 

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2023/04/16/hogwarts-legacy-sales-surpassed-expectations/

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners