Premiery gier przygodowych luty 2024 roku. Miesiąc przygodowo ciekawy, ale nie powalający

lubiegrac publicystyka Premiery gier przygodowych luty 2024 roku. Miesiąc przygodowo ciekawy, ale nie powalający
Premiery gier przygodowych luty 2024 roku. Miesiąc przygodowo ciekawy, ale nie powalającyAgata Dudek | 29 stycznia 2024, 19:00

Styczeń żegnamy już za kilka dni, więc przyszedł czas na sprawdzenie co jeśli chodzi o gry przygodowe, czyli tak zwane przygodówki czeka nas w kolejnym miesiącu, czyli w lutym. Miesiąc nie zapowiada się najgorzej, ale też nie oferuje za wiele gier, i zbyt mocnych przygodowych tytułów. 

Luty zapowiada się ciekawe pod względem przygodówek, ale nie powalająco. Premierę będą miały gry niezależne, będzie coś dla fanów umysłowej, logicznej rozgrywki, coś eksploracyjnego i narracyjnego i gra, która ukaże się w formie remake'u. Czego zatem możemy spodziewać się po nadchodzącym styczniu, pierwszym miesiącu nowego roku, jeśli chodzi o przygodówki? Oto zestawienie i daty!

Przeczytaj także: DRAGO entertainment wyda Superstore Simulator, kolejny projekt przygotowywany przez Codebusters Studio

Premiery przygodówek zaczniemy 1 lutego od przygodowej gry logicznej zatytułowanej Boxes: Lost Fragments, która została stworzona przez studio Big Loop Studios. Jest to kolejny tytuł od tegoż twórcy, który skupia się na rozgrywce w stylu escape room, i przede wszystkim na zagadkach. W grze wcielamy się w legendarnego złodzieja, który będzie próbował wydostać się z posiadłości pełnej skrzynek - zagadek. 

Gra zadebiutuje na komputerach i urządzeniach mobilnych. 

3 lutego swoją premierę, ale tym razem na Nintendo Switch będzie mieć gra o tytule Torn Away, która została stworzona przez studio Perelesoq. Gra stanowi interaktywną opowieść, łączącą grę przygodową ze skradanką, a rozgrywa się podczas Ii wojny światowej w Europie. Wcielamy się w dziewczynkę, w dziesięcioletnie dziecko, które próbuje wrócić do domu rodzinnego. 

Gra dostępna jest na komputery osobiste, PlayStation 4, Xbox Serie X\S i Xbox One. 

Trzy dni później, 6 lutego swoją premierę będzie mieć przygodówka w nieco mrocznym klimacie, o tytule CLeM, której wrażenia z wersji demonstracyjnej znajdziecie na stronie. Gra została stworzona przez Mango Protocol, a jej wydaniem zajęło się Iceberg Interactive. Wcielamy się w niej w szmacianą lalkę, która znajduje się w pewnym domu, którego tajemnice musi poznać. 

Gra dostępna będzie na komputerach osobistych PC, na Steam. 

Dnia 15 lutego zadebiutuje przygodówka o tytule Spirit Hunter: Death Mark II, stworzona przez studio EXPERIENCE, Ghostlight LTD, której opowieść utrzymana jest w konwencji horroru, a akcja rozgrywa się w prestiżowej akademii, o której krążą pogłoski, że jest nawiedzona, i że działają tak zjawiska nadprzyrodzone. 

Gra dostępna na komputery osobiste, PlayStation 4 i 5 oraz Nintendo Switch. 

19 lutego zadebiutuje gra o tytule Please, Touch The Artwork 2, która będzie tytułem darmowym, i które jest kontynuacją, a właściwie kolejna grą po Please, Touch The Artwork, od niezależnego twórcy jakim jest Thomas Waterzooi. Jest to gra, w której wędrujemy po obrazach, przejmując kontrolę nad szkieletem. 

Przeczytaj również: Rose Cottage, wiktoriańska przygodówka o duchach rozgrywająca się w pewnych zakładzie pogrzebowym

Gra zadebiutuje na komputerach i urządzeniach mobilnych. 

Kilka dni później, 22 lutego swoją premierę będzie mieć przygodówka Open Roads, stworzona przez studio Open Roads Team, zaś wydana dzięki Annapurna Interactive, w której to grze, będącej przygodówką eksploracyjną, i interaktywną fikcją, poznajemy rodzinne tajemnice, zajmując się zbadaniem pogłosem o rodzinnym skarbie. 

Gra dostępna na komputerach osobistych, PlayStation 4, 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. 

Przygodowy miesiąc kończy w dniu 28 lutego premiera Brothers: A Tale of Two Sons Remake, czyli odnowionej wersji Brothers: A Tale of Two Sons, przygodowej gry akcji z elementami zręcznościowymi, w której przejmujemy kontrolę nad dwójką braci, który ruszają na epicką przygodę. 

Gra dostępna na PlayStation 5, PC, Xbox Series X/S. 

To już wszystkie znane nam przygodowe tytuły, jakie zadebiutuję w styczniu 2024 roku na growym rynku. Jeśli jakiś nowy tytuł znajdzie się w zapowiedziach, nie omieszkamy Was o tym poinformować. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners