Styczeń stanie się symbolem 2024 roku? Jakich premier możemy się spodziewać w nadchodzących tygodniach?

lubiegrac publicystyka Styczeń stanie się symbolem 2024 roku? Jakich premier
Styczeń stanie się symbolem 2024 roku? Jakich premier możemy się spodziewać w nadchodzących tygodniach?Tamer Adas | 28 grudnia 2023, 23:55

Zbliżające się wielkimi krokami premiery gier w styczniu 2024 roku mogą być wyznacznikiem nadchodzących dwunastu miesięcy. Czego się zatem można spodziewać po początku obecnego roku? Jakie debiuty będą miały miejsce? Kto będzie zadowolony, a kto musi się uzbroić w cierpliwość?

Jeszcze parę lat temu styczeń bywał niezwykle fatalny, ale w ciągu kilku ostatnich lat trend się nieco zmienił. Na przestrzeni lat otrzymywaliśmy w styczniu czy lutym szereg jakościowych gier, głównie horrorów, choć nie brakowało także przedstawicieli innych gatunków.

Styczeń 2024 roku rozpocznie się naprawdę spokojnie, ale z każdym tygodniem oczekiwania będą rosły, gdyż szczególnie pod koniec miesiąca spodziewać się można naprawdę jakościowych projektów, głównie z Japonii. Być może to właśnie ta Japończycy pokażą swój pazur oraz wielką jakość, przebijając się wyraźnie na tle konkurencji.

Również i w tym miesiącu przed lekturą poniższego tekstu zapraszam Was do zapoznania się ze zbiorem gier przygodowych i horrorowych, przygotowanym przez Agatę! ;)

Zapraszamy wpierw do: Premiery gier przygodowych styczeń 2024 roku. W nowy rok wejdziemy z nędzną ilością przygodówek

Premiery gier - styczeń 2023 roku

Premiery gier - styczeń 2023 - od 1. do 14.

Już na samym początku przyszłego miesiąca (5.01) Tools Up! doczeka się wypakowanego i ulepszonego wydania Ultimate Edition. The Knight of Unity oraz Untold Tales zdecydowały się zaoferować pełne doświadczenie, które może się okazać idealną okazją, aby zrozumieć, skąd wziął się sukces tej gry.

 

Sześć dni później gracze mają mieć w końcu okazję do zapoznania się z polską strategią War Hospital. Po licznych przesunięciach debiutu ostatecznie mamy mieć możliwość pokierowania szpitalem polowym w okresie pierwszej wojny światowej.

 

Debiuty gier w styczniu - od 15.01 do 31.01.

18 stycznia gracze będą mieli możliwość zapoznania się z Prince of Persia The Lost Crown, czyli powrotem znanej marki, która doczekała się zaskakującego sequela. Z jednej strony to teoretycznie klasyczna platformówka 2D, ale z drugiej odnajdziemy elementy logiczne, RPG-owe czy nawet growego rogalika. Tego samego dnia będziemy mieli okazję do zapoznania się również z Bulletstormem VR, czyli nowym wydaniem klasycznej polskiej strzelanki skupionej na tworzeniu kombinacji ataków oraz strzałów, wspieranych atrakcyjnymi gadżetami.

 

Dzień później fani odświeżeń będą się mogli zapoznać z The Last of Us Part II Remastered, czyli ulepszonym wydaniem gry sprzed 3 lat. Ponadto na rynku "indyków" zagości The Cub, czyli kontynuacja Golf Club Nostalgia rozgrywającego się w postapokaliptycznej ziemi produkcji nastawionej na narrację.

 

Dokładnie tydzień później, 26 stycznia ponownie dojdzie do dwóch premier, choć w tym przypadku będą to reprezentanci japońskiej branży gier wideo. Z jednej strony fani bijatyk będą się mogli zaznajomić z Tekkenem 8, natomiast SEGA i jej ekipa zaoferują nowy, świeży rozdział marki Like a Dragon w postaci gry Like a Dragon Infinite Wealth

 

30. dnia spodziewać się możemy równoczesnej premiery na komputerach i smartfonach/tabletach gra MMORPG One Punch Man World. Fani będą mogli wskoczyć do świata Saitana, być może nawet mogąc się w niego wcielić...

 

[Komentarz redaktora] Styczeń zapowiada się naprawdę nieźle, choć w zasadzie zachodnie studia nie zaoferują w tym okresie praktycznie nic. Trudno z resztą poważnie traktować odświeżenie The Last of Us Part 2, szczególnie w kontekście wielkich problemów, jakie ma cała rodzina PlayStation Studios czy samo studio Naughty Dog. Bez wątpienia nie jest to najbardziej imponujący początek roku, ale oferta jest pozytywnie różnorodna i miejmy nadzieję, że na przestrzeni miesięcy doczekamy się naprawdę licznych, różnorodnych i jakościowych tytułów.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners