Premiery gier przygodowych marzec 2024 roku. W miesiąc na przełomie zimy i wiosny wchodzimy z przygodowym przytupem

lubiegrac publicystyka Premiery gier przygodowych marzec 2024 roku. W miesiąc
Premiery gier przygodowych marzec 2024 roku. W miesiąc na przełomie zimy i wiosny wchodzimy z przygodowym przytupemAgata Dudek | 26 lutego 2024, 19:00

Zbliżamy się wielkimi krokami do wiosny. Marzec, miesiąc na przełomie zimy, a wiosny przynosi także wiele okazji do spędzania miłych chwil z grami przygodowymi. W tym miesiącu lista przygodówek jest dość bogata, zarówno w ilość, jak i w jakość. Zapraszamy do comiesięcznego newsa, w którym dzielimy się informacjami jakie przygodówki debiutują w marcu.

Już za kilka dni wchodzi w miesiąc marzec, który zaoferuje graczom przygodowym, ale nie tylko bogaty zestaw przygodówek. Znajdą się w nim propozycje zarówno dla fanów klasycznych przygodowych point-and-clicków, ale także dla miłośników grozy, akcji, opowieści narracyjnych, ale i humoru. Co zatem debiutuje w najbliższym miesiącu? Na jakie propozycje przygodowe możemy liczyć?

Przeczytaj także: Już wkrótce zadebiutuje 6 bierze - Wydanie jubileuszowe, czyli specjalna edycja gry na 30-lecie marki!

Przygodówki marzec 2024 - premiery z dokładną datą 

Zaczynamy od przygodówki niezależnej, która ma być antologią gier o duchach. 1 marca swoją premierę będzie mieć Ghost In The Mirror, retro przygodowa point-and-click, w pikselowej grafice, stworzona przez Stefano Mazzotta (Il Sui), wydana dzięki Sui Arts. W pierwszym odcinku, którego tytuł brzmi He Be Dragons, poznajemy Rogera, chłopaka o wątpliwej moralności, który stara się uciec przed wymiarem sprawiedliwości. 

Gra dostępna w wersji na komputery osobiste PC, na Steam. 

Kilka dni później, bo 6 marca zadebiutuje zupełnie inna pod względem rozgrywki przygodówka, tym razem thriller psychologiczny, zatytułowany REVEIL, gra stworzona przez Pixelsplit, wydana dzięki niemieckiemu Daedalic Entertainment. W tej grze wcielamy się w Waltera Thompsona, który budzi się w surrealistycznym miejscu. Nie ma nigdzie jego żony Marthy i córki Dorie. Próbuje je jakoś odnaleźć, w świecie przypominającym sceny cyrkowe. 

Gra zadebiutuje na  Xbox Series S, Xbox Series X, komputerach osobistych,  oraz PlayStation 4 i PlayStation 5. 

Dzień później swoją premierę będą miały aż trzy przygodowe tytuły. Pierwszym z nich będzie klasyczna przygodowa produkcja od niezależnej twórczyni. 7 marca swoją premierę będzie mieć A Twisted Tale, pierwsza część przygód młodej kobiety imieniem Vio. Gra stworzona i wydana przez Voodoo Bembel, opowiada historię wspomnianej kobiety, z którą podróżować będziemy przez ciekawe krainy. 

Gra dostępna w wersji na PC - Steam. 

Tego samego dnia, 7 marca zagramy także w As Dusk Falls, ale w wersji na konsole PlayStation. Gra została stworzona przez INTERIOR NIGHT, zaś wydana dzięki Xbox Game Studios. Jest to interaktywny dramat, w którym poznajemy przeplatające się losy dwóch rodzin na przestrzeni trzydziestu lat. Akcja gry rozpoczyna się w 1998 roku, kiedy to w małym miasteczku Arizona dochodzi do napadu.

Gra dostępna na Xbox One, Microsoft Windows, Xbox Series X/S oraz PlayStation 4 i PlayStation 5. 

Tego samego dnia, również 7 marca zadebiutuje Snufkin: Melody of Moominvalley, przygodówka inspirowana serią książek o Muminkach, stworzona i wydana przez Hyper Games. Jest to muzyczna gra przygodowa, w której Snufkin musi przywrócić harmonię w Dolinie Muminków, po tym jak w Dolinie Muminków pojawia się seria groteskowych parków. 

Przeczytaj także: Follow the meaning, rysunkowa przygodówka, która poznaje tajemnice pewnego szpitala z wersję demonstracyjną na Steam

Gra zadebiutuje na komputerach osobistych PC - Steam. 

Passing By - A Tailwind Journey to kolejna gra przygodowa, która swoją premierę będzie mieć 12 marca. Jest to gra stworzona przez Studio Windsocke, wydana dzięki Dear Villagers, z survivalowym stylu, w której wzlatujemy w niebo balonem, badając barwny świat i mierząc się z wieloma wciągającymi łamiłówkami. 

Gra dostępna na PC oraz na Nintendo Switch. 

14 marca swój debiut będzie mieć Highwater, przygodowa gra akcji, od Demagog Studio, wydana dzięki Rogue Games, Inc., w której przenosimy się do świata, który został zalany, i zbliża się do swojej zagłady. Prowadząc w grze Nikosa i jego przyjaciół przemierzamy zalany świat Highwater, walcząc o to, by uciec. 

Gra dostępna na komputerach PC - Steam oraz urządzeniach mobilnych, dzięki Netflix. 

28 marca zadebiutuje natomiast Open Roads, od Open Roads Team i Annapurna Interactive, gra w narracyjnym stylu, której akcja zaczyna się pewnego jesiennego dnia Tess, kiedy to Devine i jej matka, Opal, znajdują na strychu domu skrytkę pełną starych listów i dokumentów. W ten sposób odkrywają pilnie strzeżone, rodzinne tajemnice, wieści o kradzieżach sprzed dekad oraz pogłoski o skarbie.

Gra dostępna w dystrybucji cyfrowej na PC, a także na PlayStation 4, Pro oraz PlayStation 5. 

Przygodówki - premiery planowane w marcu 

W marcu możemy się spodziewać, albo przynajmniej liczyć na premiery jeszcze kilku przygodówek, które nie mają swojej dokładnej daty debiutu. Wiemy, że w przyszłym miesiącu, ale nie znamy dnia debiutu, zagrać będziemy mogli w przygodową grę w otwartym światem od studia Awaceb i Kepler Interactive. W grze Tchia, wcielamy się dziewczynkę, która został obdarzona wyjątkową mocą. Rozgrywka inspirowana jest Nową Kaledonią. 

Przeczytaj również: Ghost In The Mirror, przygodówka, pierwsza z serii antologii o duchach, z wersję demonstracyjną i datą premiery

Gra zadebiutuje na komputerach oraz na PlayStation 4 i 5. 

W pierwszym kwartale, który kończy się w marcu możemy spodziewać się jeszcze dwóch gier. Jedną z nich jest Broken Sword - Shadow of the Templars: Reforged, czyli odnowiona wersja pierwszej części Broken Sword. Odnowione Broken Sword: The Shadow of the Templars to tytuł stworzony i wydany dzięki Revolution Software, ze znaną fabułą, ale znacznie ulepszoną grafiką, dźwiękiem i odbiorem. 

Gra zadebiutuje na komputerach osobistych PC. 

Jeszcze w marcu mamy nadzieję na premierę DIGESTED, gry stworzonej i wydanej przez Korel, w klimacie survival horroru, z otwartym światem, w której wyposażeni w  kamerę typu bodycam, musimy uniknąć gigantycznego węża, który chce cię zjeść żywcem.

Gra zadebiutować ma na Steam, na komputery PC. 

To już wszystkie propozycje przygodowe, których jak widzicie, wcale nie jest mało, jakie zadebiutują w nadchodzącym miesiącu. jeśli coś wypadnie z listy, albo nieoczekiwanie się na niej pojawi, oczywiście damy znak. A tymczasem życzymy udanego miesiąca i dobrej zabawy z grami!

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners