Problemy w Ubisoft Montreal? Powrót do biura miał się stać zarzewiem konfliktu w słynnym studiu!

lubiegrac newsy hardware Problemy w Ubisoft Montreal? Powrót do biura miał się
Problemy w Ubisoft Montreal? Powrót do biura miał się stać zarzewiem konfliktu w słynnym studiu!Tamer Adas | 18 września 2023, 21:09

W sieci pojawiły się informacje o rozpoczętym konflikcie wewnątrz studia Ubisoft Montreal, w ramach którego pracownicy opierają się nowej decyzji o priorytetowym celu, jakim jest pełnoprawny powrót do biura. Taki wybór zarządu nie spotkał się z pozytywnymi reakcjami.

Jeden z najważniejszych zespołu spod szyldu Ubisoft miał powrócić z pracy zdalnej czy jej hybrydowego wariantu na rzecz tradycyjnego modelu stacjonarnego, o czym poinformowani zostanie niedawno pracownicy. Ci zdecydowali się zdradzić IGN-owi, że... nie tak to miało wyglądać.

Deweloperzy deklarują, że wcześniej byli informowani przez Ubisoft, że w pełni zdalna praca będzie w pełni możliwa lub niemalże w 100%, bazując na dotychczasowych doświadczeniach oraz produktywności danych autorów. To zdaje się być jednak przeszłością.

Przejście do sieci sprawiało, że spora część zespołu... zdążyła się wcześniej dostosować oraz przeprowadzić do miejsc, gdzie chcieli faktycznie zamieszkać. Z tego też względu nagła zmiana strategii sprawia, że ciężko by im było nagle powrócić do studia w Montrealu.

Przeczytaj też: Ubisoft przecenił gry Far Cry na Steamie! Ile zaoszczędzimy na poszczególnych częściach?

Gigant naturalnie zdecydował się zapewnić, że stara się przekonać pracowników do powrotu do siedziby, aby odnowić dawny sposób pracy z lepszą komunikacją oraz możliwością skuteczniejszej pracy pomiędzy poszczególnymi zespołami oraz działami, co powinno naturalnie powiększyć efektywność.

Wiele wskazuje na to, że... proces ten przebiegać będzie dłużej, a co za tym idzie, być może zagrożone zostaną daty premiery (a przynajmniej ich założenia), co wobec pragnień rozwinięcia marki Assassin''s Creed czy powrotu Prince of Persia, musi niepokoić fanów. Fale strajków scenarzystów i aktorów mogą skłonić i deweloperów do tego typu zabiegów negocjacyjnych.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.gamespot.com/articles/ubisoft-montreal-staff-are-angry-after-allegedly-reversing-remote-work-policy-report/1100-6517778/

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners