Na jakie sprzęty warto zapolować wiosną 2024 roku?

lubiegrac sponsorowany Na jakie sprzęty warto zapolować wiosną 2024 roku?
Na jakie sprzęty warto zapolować wiosną 2024 roku?



redakcja | 11 kwietnia 2024, 23:55

W 2024 roku spodziewać się możemy szeregu wydarzeń, które mogą być ciekawymi okazjami dla najbliższych zakupów. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej czy wyczekiwane czerwcowe wydarzenia ujawniające nowogenerayjne gry, to przyczynki dostarczające, aby zastanowić się nad zakupami. Na co warto zapolować?

Czy warto zakupić RTX 4060 Ti?

Nabywca karty RTX 4060 TI dołączy do rosnącego zastępu graczy, poszukujących najnowszych technologii i postępu, dokonanej przez odnoszącą szereg sukcesów w 2024 roku Nvidii. Wspomniany model średniobudżetowy miał być przełomem w podnoszeniu standardów wydajności graficznej, łącząc w sobie ray tracing (śledzenie promieni), technologię DLSS (głęboko uczącą się sztuczną inteligencję) oraz poprawioną dostrzegalnie efektywność energetyczną. Niestety powiedzieć sobie trzeba jasno, że w gruncie rzeczy nie jest to najbardziej udany model dla graczy. Na papierze wszystko jest tutaj okej, ale w gruncie rzeczy jest to propozycja, która najgorzej wypada... względem swojego poprzednika RTX-a 3060 Ti!

To właśnie najmniejszy skok względem poprzedniej generacji spowodował, że model z najważniejszymi złączami, niezłym chłodzeniem oraz kompatybilnością spotkał się w chwili debiutu ze sporą krytyką. Z drugiej jednak strony, dobre wycenienie tego modelu przez rynek spowodowało, że pojawił się słuszne narzekania. Jednocześnie jest to naprawdę niezła platforma między innymi dla osób, które zajmują się edycją materiałów graficznych oraz filmowych, ze względu na zawarte 16 GB pamięci VRAM.

Czy jest to dobry czas na wybór laptopa gamingowego?

Wybierając w obecnym okresie laptop dla graczy warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które związane są nie tylko z podzespołami czy designem i elementami praktyczno- estetycznymi. Współcześnie zdecydować się możemy na szereg urządzeń, napędzanych specjalnie przygotowanymi mocnymi podzespołami, choć oczywiście uwzględnić należy naturalnie ograniczenia wynikające z małego rozmiaru oraz problemy z uzyskaniem jak najlepszych wyników wydajnościowych. To właśnie ten aspekt sprawił, że dzisiejsze laptopy gamingowe są coraz lżejsze i cieńsze, utrzymując przy tym impresyjną moc obliczeniową.

Bez względu na rozmiar od 14 do 18 cali, wszyscy producenci w ostatnich tygodniach skupili się na zapewnieniu znacznie większej smukłości urządzeń, aby zwiększyć aspekt wydajności, skuteczniej odprowadzać ciepło oraz uzyskać w ten sposób jak największy zasób mocy obliczeniowej. Wobec wzrostu nowego rynku konsolo-komputerów można się spodziewać coraz intensywniejszej pracy włożonej w optymalizację i poprawę wydajności energetycznej. Co prawda rodzina RTX 40 oraz najnowsze Radeony nie radzą sobie super w tej dziedzinie, ale Intel ambitnie zapowiada, że ich najnowsze procesory Intel Core Ultra mają zagwarantować szerokie wykorzystanie sztucznej inteligencji, która ma znacząco zwiększyć możliwości sprzętu jako takiego, bez względu na podejmowane aktywności.

2024 rok stoi pod znakiem coraz lepszych wyświetlaczy, które mają szansę zaoferować graczom nowe matryce, sporą szybkość, niskie opóźnienia czy kąty widzenia, które tym razem łączyć się będą z coraz wierniejszą reprodukcją kolorów. W ten sposób delektować się będziemy mogli coraz atrakcyjniejszymi doznaniami. Niestety obecny standard cenowy nie jest najbardziej atrakcyjny, choć cena dolara niższa niż ubiegłą jesienią nieco naprawia tamte finansowe kłopoty. Niemniej wciąż spokojnie trzeba wydać zauważalnie więcej aniżeli 3,5 tysiąca złotych, co nie jest dla wielu osób atrakcyjną kwotą. Z drugiej jednak strony faktem jest, że konsole w chwili obecnej wcale nie są wyraźnie tańsze, zatem główna rywalizacja odbywać się będzie z mobilnymi urządzeniami od Steama, MSI czy Lenovo, które ostatnio prześcigają się w walce o miano najlepszego w segmencie przenośnym.

A może... zakup telewizora Sony?

Na przestrzeni lat telewizory Sony od zawsze stawiały wysoko poprzeczkę w branży, przedstawiając innowacje technologiczne i zachwycającą jakość obrazu. Priorytetowym aspektem dla japońskiej korporacji na przestrzeni lat oraz wyboru określonych paneli od LCD aż do OLED i QLED było uzyskanie jak najlepszej jakości kolorów, kontrastu w połączeniu z niskim czasem reakcji. W ten sposób możliwe było wspólne promowanie swoich ekranów wraz z konsolami PlayStation oraz szeregiem filmów, które powstały na przestrzeni lat w Columbia Pictures.

W ostatnich latach zwrócono szczególną uwagę na rozdzielczość 4K i 8K, wsparcie dla technologii HDR, która poprawia szczegóły obrazu i czerń, oraz na opcje smart TV, umożliwiające dostęp do aplikacji streamingowych, przeglądarek internetowych i gier. Wyjątkowe jest to, że Sony kładzie bardzo duży nacisk na kalibrację obrazu i dźwięku, co ma zapewniać zaskakująco pozytywną jakość dźwięku ze szczegółowym obrazem. Ostatnie Sony Bravie wykorzystują procesor Cognitive Processor XR, który był dla korporacji przełomem w dziedzinie analizy scen w rzeczywistym czasie, co znacząco umożliwiło zagwarantowanie realistycznych wrażeń.

Producent zdecydował się rozwinąć możliwości zapewniane poprzez Dolby Vision, poprzez zastosowanie rozwiązań takich jak Acoustic Surface Audio+. Niezwykły pomysł stawiał na zapewnienie dźwięku z całej powierzchni ekranu, ma dostarczyć kinową jakość doznań. Zapomnieć nie można także o zastosowaniu współczesnych standardów takich jak HDMI 2.1, VRR, ALLM, które szczególnie dobrze spiszą się podczas grania na konsoli PlayStation 5. Fani rozgrywki mogą wykorzystać także wsparcie dla szeregu platform oraz usług wypełnionych treścią praktycznie dla każdego.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Artkuł sponsorowany

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners