QubicGames podsumowało 2019 roku i zaprezentowało plany na 2020

lubiegrac news QubicGames podsumowało 2019 roku i zaprezentowało plany na 2020
QubicGames podsumowało 2019 roku i zaprezentowało plany na 2020Tamer Adas | 27 marca 2020, 14:10

Polski wydawca i producent gier oficjalnie podsumował rezultaty osiągnięte w 2019 roku, jednocześnie przedstawiając plan i strategię na 2020 rok.
 
2019 rok okazał się bardzo udany dla rodzimej spółki, która wypuściła w ciągu minionych dwunastu miesięcy 25 gier na Nintendo Switch, z czego aż 12 trafiło w samym czwartym kwartale.
 
Podążając za strategią umacniania swojej pozycji na rynku niezależnych gier Premium na urządzeniach mobilnych i uzyskując uznanie graczy. Spółka znalazła się w rankingu Metacritic's 10th Annual Game Publisher Rankings w towarzystwie Daedalic Entertainment i Curve Digital, jednocześnie będąc jedynym reprezentantem naszego państwa.
 
 
W tym czasie firma świętowała swoją 15. rocznicę z wielką akcją rozdawania gier , osiągając przy jej okazji przeszło 1,5 miliona sztuk na samym Nintendo Switch.
 
O świetnych rezultatach najlepiej świadczy dwukrotnie większa EBITDA względem poprzedniego okresu, potwierdzająca jak duży postęp udało się zrealizować.
 
Firma chce w 2020 i 2021 roku wzmocnić swoją pozycję wydawniczą niezależnych gier i twórców Premium już nie tylko na Nintendo Switch, ale także na komputerach osobistych, Macach oraz konsolach Microsoftu i Sony.
 
Przedział celowany cenowo to od 14.99 do 29.99 USD/EUR, która ma oczywiście obowiązywać także na nowych platformach jakimi będzie PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X.
 
To za sprawą QubicGames wkrótce na rynku pojawią się nowe wydania popularnych i cenionych produkcji takich jak chociażby Door Kickers, Epistory: Typing ChroniclesDex czy Real Boxing.
 
Prowadzone są działania, których celem jest rozszerzenie portfolio wraz z uzyskaniem większego przychodu oraz zysku, pojawiając się także na kolejnych rynkach.
 
QubicGames posiada akcje w dwóch spółkach - SONKA S.A. i Drageus Games S.A. notowanych są na rynku NewConnect oraz dwóch innych -  Noobz from Poland S.A. oraz No Gravity Development Sp. z o.o przygotowujące się do debiutu na tych parkietach.
 
Spółka chce dokonać szeregu inwestycji w inne podmioty starające się korzystać z własnego, unikatowego modelu biznesowego.    
 
W trakcie najbliższych miesięcy możemy się spodziewać licznych i optymistycznych premier, dzięki czemu 
 
QubicGames S.A. to jeden z kilku wydawców i producentów gier obecnych na NewConnect.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners