Czy Lara Croft była skazana na sukces w swoim debiucie? - Recenzja książki Jak powstawał Tomb Raider

lubiegrac publicystyka Czy Lara Croft była skazana na sukces w swoim debiucie
Czy Lara Croft była skazana na sukces w swoim debiucie? - Recenzja książki Jak powstawał Tomb RaiderTamer Adas | 22 marca 2024, 07:15

Serdecznie zapraszam do recenzji książki Jak powstawał Tomb Raider, ciekawej publikacji wydawnictwa Open Beta, które zajęło się polskim wydaniem atrakcyjnej publikacji Daryla Baxtera o procesie narodzin Lary Croft oraz jej zachwycających przygód. Jak CORE Design ukształtowało jedną z najbardziej kojarzonych na świecie bohaterek?

Czym jest książka Jak powstawał Tomb Raider?

Dostępna od kilkunastu dni książka Jak powstawał Tomb Raider to kolejna reporterska publikacja na polskim rynku, która skupia się na zajrzeniu za kulisy jednych z największych marek. Ponownie za sprawą Wydawnictwa Open Beta możemy poznać historię ludzi oraz ich doświadczeń, które ostatecznie przełożyły się na jeden z największych branżowych sukcesów. Tym razem za sprawą pióra Daryla Baxtera możemy zapoznać się z szerokim obrazem wydarzeń, które spowodowały, że od czasu pierwszego projektu projekt Tomb Raidera rozkochiwał w sobie kolejne osoby.

Przeczytaj też: Dziś nastąpiła premiera Alone in the Dark (2024)! Legendarna marka horrorów powróciła w stylu...

 

Na przestrzeni kolejnych stron możemy się zapoznać z ładnie spisanym przebiegiem zdarzeń, które autor skutecznie łączy z przeprowadzanymi przez siebie wywiadami oraz pojedynczymi wydarzeniami. W ten sposób mamy możliwość poznania chronologicznie ustawionych momentów, uzupełnionych o szereg subiektywnych spojrzeń czy po prostu wspomnień z tego okresu. Członkowie CORE Design opowiadają o tym, jakie panowały emocje, oczekiwania, jak sytuacja się zmieniała oraz jak doszło do między innymi zaimplementowania T-Rexa do zabawy.

Całość ubrano w naprawdę lekką formę, dzięki czemu z przyjemnością delektujemy się następnymi opisami oraz wypowiedziami. Nawet poznając tę opowieść po raz pierwszy, możemy odnieść wrażenie, że poruszamy się pomiędzy narracją oraz grupką przyjaciół dzielących się niezwykłymi szczegółami i informacjami, które doskonale obrazują panujący klimat tworzenia produkcji, która na zawsze zmieniła rynek gier wideo oraz sprawiła, że wielu graczy dziś doskonale wie, kim jest Lara Croft.

Jak_powstawa_Tomb_Raider_7_

Jak_powstawa_Tomb_Raider_12_  

Dodatki do opowieści Jak powstawał Tomb Raider

Autor zdecydował się zaoferować czytelnikom zestaw dodatkowych grafik, które sprawiają, że nawet nowe pokolenie graczy zaczyna nieco bardziej świadomie podchodzić do procesu produkcji, opisywanego w Jak powstawał Tomb Raider. Ujrzeć możemy czasy, które dla najmłodszego pokolenia będą trudne do zrozumienia, ze względu na zmieniającą się sytuację oraz technologię, która obecnie stoi na zdecydowanie wyższym poziomie.

Poszczególne ujęcia czy szkice doskonale obrazują czasy, gdy gry tworzyło się w odmienny sposób, nie brakowało licznych kreatywnych i odważnych decyzji oraz technologicznych pokazów, których obecnie w zasadzie brakuje. Zarówno faktyczne fotki, jak i cyfrowe obrazy oddają sporą otwartość na kreatywność i możliwości wykazania się.

Open Beta zadbała o specjalne wkładki właśnie dla tych części książki, dzięki czemu po udanej lekturze mamy okazję do zapoznania się z wysokiej jakości drukiem z licznymi detalami, szczegółowymi oraz ładnymi kolorami, uzupełniającymi się dołączonymi podpisami.

Jak_powstawa_Tomb_Raider_9_ 

Recenzja książki Jak powstawał Tomb Raider - To musiało się udać?

Lektura książki Jak powstawał Tomb Raider to czysta przyjemność ze względu na lekkość oraz odczuwalną miłość autora do marki oraz początków growego super hitu. W formie reportażowej, nastawionej na ludzi przekonać się możemy o tym, jak doszło do opracowania fenomenu przekraczającego oczekiwania ówczesnych autorów. Kilka świetnych pomysłów, znakomita atmosfera w zespole, pozytywna rywalizacja oraz wspólne zrozumienie czym produkcja ma być i co wszyscy chcą osiągnąć razem.

W trakcie lektury kolejnych stron przekonujemy się o tym, że naprawdę wiele czynników zaczynało się powoli zgrywać, dzięki czemu CORE Design osiągnęło coś wyjątkowego w skali całej pop kultury. Atrakcyjna historia ludzi przełożyła się na niezwykły fenomen, który bez większych sukcesów od kilku lat rozwija Crystal Dynamics. To wszystko sprawia, że nikogo nie może zdziwić fakt, że obecny kanadyjski zespół czuje się aż tak zazdrosny o oryginalnych autorów, których oskarżył w obrzydliwy wręcz sposób przy okazji remastera - Tomb Raider I-III Remastered.

Dziękujemy wydawnictwu Open Beta za zapewnienie egzemplarza recenzenckiego Jak powstawał Tomb Raider!

Strona wydawnictwa

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

12345
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners