Od jakiegoś czasu Kraków stał się swego rodzaju stolicą projektantów gier wideo. Prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce został otwarty kierunek „Tworzenie gier komputerowych” na Akademii Górniczo – Hutniczej, a jak grzyby po deszczu powstają kolejne kierunki na różnych innych uczelniach.Ponadto właśnie w Krakowie odbywają się różne cykliczne spotkania, prelekcje oraz warsztaty dotyczące tworzenia gier wideo od podstaw.
Jednym z takich spotkań jest program Game Academy. Program ten jest realizowany w postaci rocznego kursu, w trakcie, którego uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami związanymi z projektowaniem gier, zarządzaniem całym procesem tworzenia gier, najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w produkcji, podstawami marketingu oraz PR, a także pozyskiwaniem nowych użytkowników i procesem monetyzacji. Całość uzupełniana jest prelekcjami i warsztatami.
W ramach Game Academy działa również Program Mentorski, w którym czołowi pracownicy studia GameDesire podzielą się swoim doświadczeniem z zakresu powstawania gier wideo. Wśród kadry wykładowczej są specjaliści z 11 Bit Studios, CD Project czy Flying Wild Hog. Pełną listę możecie zobaczyć na oficjalnej stronie projektu.
Pierwszy cykl spotkań odbył się w 2016, a już 13 stycznia w Krakowskim Parku Technologicznym rozpocznie się kolejny sezon. Game Academy vol. 1 Game Design obejmie 4 prelekcje z zakresu Game Designu.
Program jest dość ciekawy i obejmuje:
11:00 Radosław Ratusznik - Bądźmy fair wobec naszych graczy - czyli o czym warto pamiętać projektując gameplay
12:00 Maciej Pryc - Studium tworzenia systemu walki w grze Anscentors Legacy - od projektu do implementacji
13:00 Karolina Kuzia-Rokosz - Baza faktów jako skuteczna forma narracji wielowątkowej w UE4
14:00 Tomasz Kaczmarek - Płynne projektowanie czyli jak zrodziła się alternatywna rozgrywka.
Udział w zajęciach jest oczywiście płatny, ale 30 złotych to niewielkie pieniądze za dostęp do ogromnej wiedzy. Bilety dostępne są na stronie rejestracji Game Academy, a jeśli macie projekt gry lub pomysł możecie skonsultować go, uczestnicząc w bezpłatnym Programie Mentorskim.
Poniżej możecie także zobaczyć i posłuchać jednego z prelegentów, Mateusza Janczewskiego (w 2011 roku zaczynał w Vivid Games, a w chwili obecnej pracuje jako Starszy Producent w ATGames), podczas zeszłorocznego sezonu Game Academy. Jak sami się przekonacie prelegenci i wykładowcy w Game Academy to ludzie z wizją i olbrzymim doświadczeniem.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Powinny takie inicjatywy odbywać się w każym dużym mieście a nie tylko w Krakowie :/