Sega może kupić twórców Angry Birds! Rovio Entertainment prowadzi rozmowy z japońską firmą

lubiegrac giełda Sega może kupić twórców Angry Birds! Rovio Entertainment prowadzi rozmowy z japońską firmą
Sega może kupić twórców Angry Birds! Rovio Entertainment prowadzi rozmowy z japońską firmąMaciej Gaffke | 16 kwietnia 2023, 12:15

Być może Sega przejmie fińskie studio Rovio Entertainment, które odpowiada za stworzenie hitowej gry Angry Birds. Obie firmy mają być w trakcie negocjacji i powinny poinformować o ich rezultacie w najbliższych miesiącach. 

Na pewno większość kojarzy markę Angry Birds. Mobilna gra zadebiutowała w 2009 roku i przyciągnęła do siebie wiele milionów użytkowników. Rovio Entertainment na fali popularności tej pozycji mocno rozwinęło swój hit o kolejne odsłony, co pozwoliło fińskiemu studiu na zdobycie solidnej pozycji na rynku.

Dzięki temu wzrosła jego wartość, wyceniana jest ona obecnie na miliard dolarów – przynajmniej za taką kwotę Sega chce przejąć twórców Angry Birds. Rovio Entertainment potwierdziło, że rozmowy w sprawie dołączenia do Segi są prowadzone, ale nie wiadomo jeszcze, jak się zakończą. 

Wcześniej Playtika, izraelski deweloper, planował zakupić Rovio Entertainment za 810 milionów dolarów. Rozmowy zostały jednak przerwane, a to oznacza, że Sega jest jedyną firmą, z którą negocjują twórcy Angry Birds.

Zapoznaj się także z:

 

Angry Birds bez wątpienia stało się prawdziwym hitem i aktualnie jest już klasyką gier mobilnych. Produkcja przyćmiła inne pozycje Rovio Entertainment, więc twórcy zdecydowali się usunąć oryginalny tytuł z Google Play, a w App Store zmienić jego nazwę.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sega-is-reportedly-set-to-buy-angry-birds-studio-rovio-for-1-billion/

Tagi: sega, przejęcie,
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners