Seria gier GTA pełna jest wzlotów oraz upadków, ale... po tym wszystkim marka tylko się wzmocniła!

lubiegrac publicystyka Seria gier GTA pełna jest wzlotów oraz upadków, ale.
Seria gier GTA pełna jest wzlotów oraz upadków, ale... po tym wszystkim marka tylko się wzmocniła!Tamer Adas | 24 września 2023, 07:10

Seria GTA dziś to w zasadzie gwarancja jakości oraz znakomitej sprzedaży, jednakże na przestrzeni lat gry Rockstar Games nie zawiodło. Pomimo sukcesów oraz porażek, ostatecznie Grand Theft Auto wciąż potrafi zachwycać, zadziwiać, oferując satysfakcję i dopracowanie elementów na poziomie, przebijającym konkurencję często o kilka długości. Warto przyjrzeć się temu jak zmieniała się marka wydawana pod skrzydłami Take-Two Interactive, gdyż w ten sposób można skuteczniej zrozumieć to, co ostatecznie zagwarantowało autorom olbrzymi sukces, widoczny dziś na listach bestsellerów miesiąca czy całego roku.

Początki i historia serii Grand Theft Auto (GTA)

Grand Theft Auto (GTA) rozpoczęło swoją przygodę w 1999 roku, gdy niespodziewanie na rynek trafiła gra, wokół której zbudowano gigantyczną legendę, masę kontrowersji oraz rozgłosu, który w zasadzie przykrył to, czy faktycznie tytuł jest aż tak świeży. Trzeba przyznać, że od początku Rockstar Games dostarczał wielką jakość oraz nowe pomysły, jednakże wtedy nie było to aż tak istotne.

Media rozpisywały się o mitach wokół i wewnątrz zespołu deweloperskiego, który za sprawą braci Houser starał się krok po kroku przebijać kolejne bariery, granice oraz bańki, by wprowadzić całą branżę gier wideo na salony rozrywki. Ba, trzeba im oddać, że mieli gigantyczny wkład w to, aby na przestrzeni lat cyfrowa rozgrywka była postrzegana jako poważny segment rozrywki z produktami dla dorosłych, a nie tylko dla dzieci i nastolatków.

Rockstar Games zaliczyło w swojej przeszłości momenty kryzysowe, z jednej strony GTA 3 było postrzegane jako fenomen, ale zdecydowanie mu brakuje do słynniejszych Vice City oraz San Andreas, które znacząco rozwinęły formułę i zalety perspektywy 3D dla całej marki GTA. Doszło także do problemów z Grand Theft Auto 4, które było osiągnięciem technologicznym, spełniło oczekiwania artystyczne i ambicjonalne studia, ale... gracze poczuli się mocno ograniczeni odpowiednikiem Nowego Jorku i historią, którą niektórzy nie mogli w pełni zrozumieć oraz poczuć.

Z drugiej strony na przestrzeni słynnej trylogii 3D nie zabrakło także chwil, gdy firma miała faktyczne i spore problemy z przyszłością, możliwością egzystowania na rynku. O ile w Europie nie było to aż tak wyczuwalne, o tyle w Stanach Zjednoczonych studio wraz z Take-Two Interactive musiałby podjąć ratunkowe działania, aby się uratować.

Aby jeszcze lepiej poznać historię GTA i Rockstara zapraszamy Was do zapoznania się z książce poświęconym tej tematyce: Jacked Chuligańska historia Grand Theft Auto

Najlepszy okres marki Grand Theft Auto (GTA)

Bez dwóch zdań seria Grand Theft Auto (GTA) rozbłysła wraz z premierą Grand Theft Auto 5, które stało się nie tylko bestsellerem przez wiele, wiele lat, ale także zaoferowało jeszcze większą swobodę, realizm oraz satysfakcję z rozgrywki, kierując się tym razem nieco bardziej w stronę napadów na banki. Ta tematyka wydaje się być obecnym kierunkiem, z którego zarówno autorzy, jak i gracze mogą jeszcze wiele zyskać. GTA 5 nie tylko trafiło aż na 3 generacje konsol, ale nawet w 2023 roku potrafi się mieścić w czołówce sprzedanych kopii gier na wszystkie platformy, przebijając liczne hity AAA, wychodzące na bieżąco.

Teraźniejszość serii Grand Theft Auto (GTA)

W chwili obecnej nie wiemy, co czeka serię Grand Theft Auto (GTA), szczególnie z uwagi na pojawiające się pogłoski o chęci zaoferowania "grzeczniejszej" twarzy studia, które pozbawione swoich liderów może być już czymś innym. Nie wiemy, jak potoczy się jego przyszłość, ale bez dwóch zdań możemy być pewni tego, że oczekiwana będzie od nich najwyższa jakość. Czy ponownie będzie bezkompromisowo? Na to pytanie odpowiedź poznamy za kilka miesięcy lub lat...

Główne części serii Grand Theft Auto (GTA)

Poboczne tytuły z cyklu Grand Theft Auto (GTA)

Pakiety gier z serii Grand Theft Auto (GTA)

Co złożyło się na sukces marki Grand Theft Auto (GTA)?

Przebijając kolejne bariery seria Grand Theft Auto (GTA) przebiła się do powszechnej świadomości, na początku podnosząc w ten sposób jakość swoich gier, następnie ryzykując nawet cały upadek studia oraz jego legendy... Ostatecznie stała się przyczynkiem do oferowania tytułów niezwykle dopracowanych, bijących na głowę wiele innych produkcji z tego samego budżetu.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: fot. GTA 5

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners