Minecraft, czyli jak przerodził się niespodziewany fenomen wychodzący poza branżę gier wideo

lubiegrac publicystyka Minecraft, czyli jak przerodził się niespodziewany fenomen wychodzący poza branżę gier wideo
Minecraft, czyli jak przerodził się niespodziewany fenomen wychodzący poza branżę gier wideoTamer Adas | 22 września 2023, 07:10

Seria Minecraft wyrosła już poza gry wideo, choć i te w większości przypadków dostarczyły graczom sporo przyjemności i satysfakcji. Na przestrzeni lat zbudowano skutecznie uniwersum oraz podstawę pod świetną zabawę, która ma obecnie wiele postaci. Jak zatem doszło do sukcesu na tę, gigantyczną skalę?

Początki serii, czyli jak narodził się cykl Minecraft?

Nim Minecraft stał się tak mocną marką z wieloma grami, nikt nie mógł się spodziewać tego, że pixelartowy tytuł opracowany przez studio Mojang Studios, stanie się aż tak znaną i doskonale kojarzoną marką nie tylko w branży. Tytuł, który zapoczątkował także modę na Wczesne Dostępy okazał się przełomowy, w czym najważniejsze było zapewnienie odpowiedniej jakości rozgrywki. Dopracowanie mechanik nawet pomimo dość prostej oprawy graficznej, sprawiło, że niespodziewanie tytuł przebił się z powodu na swoje zalety.

Nagle wokół samej gry wyrosły liczne internetowe kariery, patologie oraz naturalnym życiem wokół materiałów nagromadziło się wiele społecznych problemów. Nawet i to nie spowodowało, że zespół Xbox Game Studios zawahał się przy zakupie. Pewnym i sprawnym krokiem dokonano transakcji, która na zawsze zmieniła rynek gier niezależnych. W końcu to był pokaz tego, że nawet niepozorny projekt ma szansę stać się gigantycznym sukcesem, mogącym okazać się sporym sukcesem dla wielu stron.

Najlepszy okres, czyli teraźniejszość marki Minecraft

Jeszcze nigdy Minecraft nie był aż tak mocną marką, do czynienia mamy nie tylko z grami wideo, epizodycznymi tytułami, ale także nie zabrakło licznych animacji, zabawek, komiksów czy książek związanych z tym uniwersum. Nie mamy tutaj do czynienia z Marvelowym budowaniem super spójnego świata, ale pomimo tego zdecydowano się otworzyć się na licznych autorów, dzięki czemu już nie tylko każde dziecko wie, o co chodzi z "majnkraftem".

Niezależny, mały zespół stworzył fenomen, światowy sukces, który dziś zna w zasadzie cała planeta. Z tego też względu nie da się nie uznać tej historii za inspirującą, nawet jeżeli Markus Persson nie jest dziś miliarderem zarabiającym nie wiadomo ile na minutę czy godzinę... chyba możemy sobie jasno powiedzieć, że każdy wygrał.

Dziś marka Minecraft stała się sporą platformą łączącą ze sobą wiele światów, stanowiącym także platformę marketingową oraz doskonałe pole zabawy dla najmłodszych, którzy mają wciąż do czynienia z tytułem skierowanym dla siebie, gdzie nie ma ryzyka, że coś złego wyświetli się na ekranie. Oby tak pozostało, dostarczając jednocześnie jak najwięcej zabawy!

Gry składające się na serię Minecraft

  • Minecraft – 17 maja 2009 (PC, Mac, PS3, X360, PS4, XB1, NSH, PS5, XSX, XSS)
  • Minecraft: Story Mode - 2015 (PC, Mac, PS3, X360, PS4, XB1, NSH, PS5, XSX, XSS)
  • Minecraft: Story Mode Season 2 - 2017 (PC, Mac, PS3, X360, PS4, XB1, NSH, PS5, XSX, XSS)
  • Minecraft Earth - 2019 (And, iOS)
  • Minecraft Dungeons - 26 maja 2020 (PC, Mac, PS4, XB1, NSH, PS5, XSX, XSS)
  • Minecraft Legends - 18 kwietnia 2023 (PC, Mac, PS4, XB1, NSH, PS5, XSX, XSS)

Co złożyło się na sukces marki Minecraft?

Mało kto mógł się spodziewać, że całkowicie niepozorny wizualnie Minecraft przerodzi się w potężną serię Minecraft. Spoglądając na to, jak rozwinęła się markę, nikogo już nie dziwi, dlaczego przed wieloma laty Xbox zdecydował się dokonać zakupu oraz włączyć Mojang do swoich struktur. O ile początkowy autor nie chciał zajmować się tego typu wielkim przedsięwzięciem, o tyle gigant z Redmond doskonale poradził sobie z sukcesem, przekuwając go na fenomen, który jeszcze przez wiele lat będzie bawił nie tylko najmłodszych graczy.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: fot. https://www.minecraft.net/en-us/article/explore-more-stories-lost-legends

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners