The Dark Pictures Anthology, powolne narodziny nowego, growego cyklu horrorów

lubiegrac publicystyka The Dark Pictures Anthology, powolne narodziny nowego, growego cyklu horrorów
The Dark Pictures Anthology, powolne narodziny nowego, growego cyklu horrorówTamer Adas | 12 lipca 2022, 06:00

Teoretycznie The Dark Pictures Anthology nie jest tak znane, jako chociażby mocno poprzedzające je Until Dawn, niemniej to chyba największy całościowy sukces studia Supermassive Games, które pod skrzydłami Bandai Nam odnalazło spokój i komfort pracy.

Historia i początki serii The Dark Pictures Anthology

Wszystko rozpoczęło się w 2019 roku, gdy na rynku ukazało się Man of Medan, pierwsza opowieść, stanowiąca wielkie otwarcie. W jego ramach powoli gracze przekonywali się nie tylko czym jest gra i co oferuje, ale także, jakie są plany studia oraz wydawcy. Historia nie zrobiła takiego wrażenia, jak wspomniane Until Dawn, ale generalnie krytycy oraz zwykli gracze byli usatysfakcjonowani poziomem wykonana, doceniając między innymi jeszcze lepszy system rejestrowania detali na twarzach autorów.

Już po roku doczekaliśmy się nowej części Little Hope, która jeszcze mocniej otworzyła uniwersum, jednocześnie potwierdzając, jak wiele interesujących motywów zdecydowano się zawrzeć, zachowując spójność. Już po dwóch latach ukazało się House of Ashes, jeszcze jedna growa przygoda w świecie horroru. Żadna z części nie powaliła swoim poziomem graczy i recenzentów, ale każda miała coś, co stanowiło niezwykle ważny atut.

Teraźniejszość serii The Dark Pictures Anthology

Obecnie oczekujemy premiery The Devil in Me, kolejnego rozdziału..., który jak się później okazało, będzie stanowić zamknięcie... pierwszego sezonu, o którym wcześniej nie było mowy. Jak do tego doszło? Najpewniej... wyniki sprzedaży okazały się na tyle dobre, że obie strony zdecydował się prolongować swoją współpracę na kolejne części, wydawane dotychczas w corocznym cyklu.

Główne części serii The Dark Pictures Anthology?

 • Sezon 1 The Dark Pictures Anthology
  • Man of Medan – 29 sierpnia 2019 r. (PC, PS4, XB1)
  • Little Hope –  30 października 2020 r. (PC, PS4, XB1, PS5, XSX, XSS)
  • House of Ashes – 22 października 2021 r. (PC, PS4, XB1, PS5, XSX, XSS)
  • The Devil in Me – 18 listopada 2022 r. (PC, PS4, XB1, PS5, XSX, XSS)
 • Sezon 2 The Dark Pictures Anthology
  • Directive 8020 - ? (?)

Co złożyło się na sukces marki The Dark Pictures Anthology?

W zasadzie studio Supermassive otrzymało szansę na spokojnej opracowanie swojego projektu, zgodnie z własną wizją oraz znanym schematem. W ten też sposób udało się deweloperom opracować ceniony zestaw historii, które napotkały na małe kłopoty, ale ostatecznie nie odcisnęły one decydującego wpływu na zabawę. Pytanie brzmi, jak długo można korzystać z podobnej do siebie formuły i kiedy gracze zwyczajnie zmęczą się tego typu modelem. W przypadku gier Telltale Games nie trwało to dramatycznie długo...

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners