Przed The Elder Scrolls ważne lata, ponieważ po sukcesie Starfielda oczekiwania względem szóstej części będą jeszcze wyższe!

lubiegrac publicystyka Przed The Elder Scrolls ważne lata, ponieważ po sukcesie
Przed The Elder Scrolls ważne lata, ponieważ po sukcesie Starfielda oczekiwania względem szóstej części będą jeszcze wyższe!Tamer Adas | 3 września 2023, 23:55

Na przestrzeni lat serial The Elder Scrolls zbudowała swój gigantyczny sukces, który z czasem stał się symbolem jakości oraz znakomitości pracy wykonanej przez Bethesdę. Z tego też względu gracze mogą oczekiwać po szóstej odsłonie jeszcze lepszej dawki swobody, jakości oraz zawartości, która powinna zachwycić fanów odkrywania nowej przestrzeni fantasy. Przed autorami pojawia się jednak gigantyczna presja oraz wyobrażenia trudne do spełnienia, mając także mocną, choć nie zawsze bezpośrednią konkurencję.

Historia serii The Elder Scrolls

Początkowo Bethesda Game Studios poradziło sobie naprawdę nieźle, prezentując pierwsze The Elder Scrolls, które było małym powiewem świeżości oraz pokazem, jak wiele można uzyskać w gatunku gier RPG, nieco inaczej podchodząc do podstaw zabawy. Wraz z kolejnymi latami fani doczeka się jeszcze bardziej rozbudowanego Daggerfalla oraz wciąż doskonale znanego Morrowinda, stanowiące przekraczanie kolejnych granic ograniczeń technicznych. W ten sposób możliwe było dostarczenie jeszcze większej dawki swobody oraz wolności, nie spotykanej w wielu konkurencyjnych tytułach. Był to przykład na to, że można w cyfrowej rzeczywistości zrealizować część tego, co zapewniają między innymi papierowe RPG-i.

Następnie po pewnym okresie fani doczekali się Oblivionu, który nie tylko okazał się jeszcze bardziej rozbudowany oraz głęboki pod względem systemów i mechanik, ale także zapewnił graczom imponujący pokaz technologiczny, z wysokiej jakości oprawą graficzną oraz wizją, która po dziś dzień intryguje wielu fanów światów fantasy. To być może właśnie ta odsłona spowodowała, że grono zainteresowanych osób zapoznało się z tę marką oraz dołączyło do grona wielbicieli, którzy spędzali setki, a nawet tysiące godzin odkrywają różnego typu wątki poboczne oraz sekrety.

Najlepszy okres marki The Elder Scrolls

Bez dwóch zdań Bethesda Softworks swój najlepszy okres w kwestii The Elder Scrolls, zaliczyła po premierze Skyrima, który z miejsca okazał się bestsellerem i jedną z najlepszych gier w historii. Zgodnie z oczekiwaniami gracze doczekali się w zasadzie wielką piaskownicę fantasy z mnóstwem sekretów, poukrywanych wątków, misji, przeciwników i tajemnic, które po dziś dzień są odkrywane. Jednocześnie pojawił się niezły główny wątek fabularny oraz masa jeszcze lepszych pobocznych, składających się na wyśmienitą i niezwykle cenioną jakość.

Na przestrzeni kolejnych miesięcy oraz lat społeczność zajmowała się polowaniem na sekrety, rozwijała swoją wiedzę o świecie, dzieliła się interesującymi wątkami, kreowała niezwykłe, rozbudowane oraz wciągające mody potrafiące niemalże całkowicie zmienić czy ulepszyć i tak wyśmienitą jakość. Ta nawet ze strony Bethesda Game Studios była szlifowana kolejnymi dodatkami oraz specjalnymi wydaniami, które przestały się ukazywać dopiero w... 2021 roku, dziesięć lat po premierze oryginału!

Teraźniejszość cyklu The Elder Scrolls

Po sukcesie, jakim okazuje się Starfield, tym bardziej oczekiwania względem serii The Elder Scrolls rosną, choć nie można mieć 100% pewności, że autorom uda się zagwarantować taki super hit, jakim okazał się Skyrim. Pytani jednak brzmi, czy to właśnie ten tytuł będzie bazową samą w sobie do zagwarantowania wyśmienitej jakości, czy też wprowadzone zostaną większe zmiany oraz zaimplementowane zostaną rozwiązania, które okażą się kluczem do osiągnięcia sukcesu. Na tę chwilę nie wiemy czego się możemy spodziewać po szóstej odsłonie, ale przed autorami stoją wyzwania oraz oczekiwania, które bez dwóch zdań będą niezwykle wysokie. Wydaje się, że poprzedniczka mogła być początkiem formuły, która się sprawdza, ale porażki związane z Falloutem zdecydowanie muszą stanowić znak zapytania czy tak faktycznie jest, czy też potrzebne będą większe zmiany na wielu poziomach.

Gry z serii The Elder Scrolls

Co złożyło się na sukces marki The Elder Scrolls?

Na przestrzeni lat The Elder Scrolls stało się prawdziwym fenomenem, który może i nie zawsze idealnie spełniał oczekiwania graczy, ale ostatecznie potrafił wprowadzać gigantyczne zmiany w ramach całego gatunku RPG-ów. Bethesda krok po kroku potrafiła zbudować sukces, a dla wieku Skyrim jest jedną z najlepszych gier w historii. To wszystko powoduje, że nie sposób uznać tej przygody z dobrymi kampaniami fabularnymi, niezwykłymi przygodami, atrakcyjnymi wątkami fabularnymi oraz frakcjami czy wydarzeniami, które po dziś dzień wspominane są ze sporym uznaniem i sympatią.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners