Serialowy Harry Potter od platformy Max w fazie poszukiwania scenarzystów. Znamy kandydatów!

lubiegrac newsy filmowe Serialowy Harry Potter od platformy Max w fazie poszukiwania scenarzystów. Znamy kandydatów!
Serialowy Harry Potter od platformy Max w fazie poszukiwania scenarzystów. Znamy kandydatów!Agata Dudek | 22 stycznia 2024, 08:00

Wiosną zeszłego roku poznaliśmy pomysł HBO, która postanowiła wrócić do serii książek Harry Potter, tym razem w bardziej szczegółowym serialu, przewidzianym podobno na dziesięć sezonów. Według ostatnich doniesień platforma Max, powstała z dawnego HBO Max rozpoczęła poszukiwania scenarzystów serialu. Wiemy kto ubiega się o tę rolę. 

Harry Potter to cykl filmowy, oparty na serii książek słynącej z dość kontrowersyjnych słów pisarki J.K. Rowling. W kwietniu Warner Bros. Discovery postanowiło nawiązać z pisarką kolejną współpracą nad produkcją, tym razem serialu, który ma nieco dokładniej przedstawić nie tylko fabułę książkowego pierwowzoru, ale także postaci o których opowiadają powieści. Według serwisu Deadline właśnie trwają poszukiwania scenarzystów do serialu. Grono jest nie jest dość liczne. Jakie?

Przeczytaj również: Zupełnie nowe, eleganckie monitory Philips E1 zadebiutują w najbliższym czasie

Serial Harry Potter - Warner Bros wraca do uniwersum

Z początkiem kwietnia zeszłego roku sieć obiegła informacja, że Warner Bros, a dokładnie platforma HBO, teraz już Max, zamierza wrócić do uniwersum o młodym czarodzieju, i zbudować opowieść od podstaw, tym razem w serialu. Informacja ta wzbudziła wiele emocji, także tych negatywnych, ale filmowy cykl przyniósł Warner spore dochody, więc firma postanowiła pociągnąć temat.

I tak projekt powstaje i według wspomnianego wyżej serwisu, obecnie jest w fazie poszukiwania scenarzystów. Max poprosiło ich o stworzeniu szkicu serialu, z ich własnym podejściem do książkowego oryginału. J.K. Rowling, czyli autorki książek o Harrym Potterze. Pisarka ma przy tym pełnić ważną rolę, jako producentka wykonawcza, mając zapewne ważny w tej sprawie głos. 

Serial Harry Potter - kto z scenarzystów walczy o angaż?

Okazuje się, że o angaż jako scenarzysta serialu o Harrym Potterze, adaptacji tej historii, walczą znani scenarzyści, mający na swoim koncie głośne tytuły, zarówno serialowe, jak i filmowe. Choć ich grono nie jest jakieś olbrzymie. 

Przeczytaj również: Sony Pictures ogłasza swoje najnowsze produkcje filmowe. Podaje daty premier!

A są to:

  • Kathleen Jordan, znana ze scenariuszy do serialu Nastoletniej łowczyni nagród czy filmu The Decameron;
  • Martha Hillier, która ma na swoim koncie scenariusz do serialu Siedmiu królów musi umrzeć, Upadek królestwa czy The Halcyon;
  • Michael Lesslie, która napisał scenariusz do Assassins Creed , Makbet, Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży;
  • Tom Moran, mający na swoim koncie scenariusz do serialu The Devil's Hour, na którego sezon drugi wciąż czekamy

Warner Bros - myśli o czymś więcej niż tylko seriale Harry Potter

To samo źródło, serwisu Deadline donosi, że Warner Bros. nie zamierza poprzestać jedynie na serialach o Harrym Potterze, których sezonów mamy dostać naprawdę sporo. Wspomina się o dziesięciu, choć pewnikiem jest siedem sezonów. 

Okazuje się, że to jednak nie wszystko. Planowane jest bowiem rozszerzenie uniwersum Harry'ego Pottera o kolejne produkcje, o serialową sagę, w której w spin-offach śledzić będziemy losy innych bohaterów książek J.K. Rowling. 

Serial Harry Potter - gdzie i kiedy obejrzymy?

Serial Harry Potter, powstaje oczywiście dla platformy Max, która już w marcu tego roku zadebiutuje w Europie, w tym także w naszym kraju. Konkretna data nie jest znana, tak samo jak data pierwszego z wielu sezonów serialu Harry Potter.

Trwające prace nad poszukiwaniem scenarzystów świadczą, że produkcja jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, i na premierę pierwszych odcinków produkcji, co do której już sporo widzów ma mieszane uczucia, poczekamy jeszcze dość długo. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Zdjęcie: premiery canal+

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners