Silnik Tempest okaże się dla PS5 istotniejszy niż mogło się wydawać? Niezwykła rola nowej technologi!

lubiegrac news Silnik Tempest okaże się dla PS5 istotniejszy niż mogło
Silnik Tempest okaże się dla PS5 istotniejszy niż mogło się wydawać? Niezwykła rola nowej technologi!Tamer Adas | 4 maja 2020, 06:05

Wciąż wiele nie wiemy o PlayStation 5, jednakże najnowsza opinia wskazuje, że Sony mogło trafić w "Dziesiątkę" ze swoim silnikiem Tempest z 3D audio.
 
Pamiętny wykład Marka Cerny okazał się dla wielu graczy idealną okazją do żartów, tymczasem zaprezentowano tam silnik Tempest, który wbrew pozorom może się okazać tak zwanym "game changerem".
 
Zgodnie z opinią Marca-André Jutrasa ze studia Cradle Games odpowiedzialnego za nadchodzący RPG - Hellpoint, dzięki tej nowości będziemy mogli liczyć nie tylko na nową jakość, ale i na dodatkowy zasób mocy.
 
 
Sony podobno zdecydowało się opracować świetne rozwiązanie, które nie tylko jest bardzo łatwe w obsłudze, ale także pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także i... wydajność procesora!
 
Systemowe rozwiązania wyśmienicie optymalizować mają 3D audio, dzięki czemu z tego elementu korzystać będą mogli także niezależni twórcy gier bez wielu utrapień. Oprogramowanie znacząco odciąża z obliczeń procesor, dzięki czemu otrzymamy dodatkowy zasób mocy obliczeniowej.
 
Jutras uważa, że gdybyśmy mieli do czynienia z identycznymi procesorami, to ten dostępny na sprzęcie Sony mógłby się pochwalić masywnym zasobem dodatkowej mocy obliczeniowej, dostarczając przy okazji wyższą jakość dźwięku.
 
Szczegółowe informacje o PlayStation 5 znajdziecie w tym miejscu.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: cogconnected.com/2020/05/ps5-tempest-engine/ fot. Gordon Johnson z Pixabay

Tagi: dźwięk, 3d,
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners