Smart Delivery - Czym jest? Co znaczy? Czego możemy się spodziewać po tym oznaczeniu?

lubiegrac publicystyka Smart Delivery - Czym jest? Co znaczy? Czego możemy się spodziewać po tym oznaczeniu?
Smart Delivery - Czym jest? Co znaczy?  Czego możemy się spodziewać po tym oznaczeniu?Tamer Adas | 6 maja 2020, 22:45

Smart Delivery to jedna z zalet konsoli Xbox Series X, która ma zagwarantować Microsoftowi sukces w dziewiątej generacji konsol. Na czym polega? Co oferuje?

Od czego zaczęło się myślenie o Smart Delivery?

Jedną z najważniejszych zalet najnowszej konsoli Microsoftu jest wsparcie dla pełnej wstecznej kompatybilności obejmującej całą historię marki Xbox, w czym szczególnie ważna ma być technologia Smart Delivery.
 
Wspomniane rozwiązanie ma w wielkim skrócie zagwarantować graczom specjalny system wsparcia gier ze starszych generacji, które na Xbox Series X będą dostępne w jeszcze lepszej formie.
 
 
Tytuły mają prezentować się najlepiej na "Iksie", który ma zagwarantować graczom chociażby wsparcie dla 60 klatek na sekundę czy symulacji technologii HDR w produkcjach nie posiadających oryginalnie tego typu rozwiązania.
 
Gigant z Redmond zdecydował się zaoferować to rozwiązanie także do gier międzygeneracyjnych takich jak Halo Infinite czy polski Cyberpunk 2077, które w wersji na Xbox One będą się prezentować w ulepszonej formie na Xbox Series X.
 
Rozwiązanie to będzie opracowywane poprzez sam sprzęt, w związku z czym studia deweloperskie nie będą musieli wykonywać wielkiej pracy polegającej na wprowadzeniu tej nowinki. 
 
Rozwinięcie Wstecznej Kompatybilności może okazać się świetnym krokiem, który pozwoli fanom marki Xbox płynniej przejść z jednej na drugą generację konsol.
 
Warto wspomnieć także o tym, że Smart Delivery będzie pełnić funkcję przekaźnika, dzięki czemu jeżeli zakupimy wybrany tytuł na Xbox One, będzie on dostępny na Xbox X w formie stworzonej od początku z myślą o tym sprzęcie. 

Jakie gry będą wspierać Smart Delivery?

Smart Delivery a Optimized for Xbox Series X

Warto także odnotować fakt, że Smart Delivery stanowi jedną z części inicjatywy Zoptymalizowane dla Xbox Series X, o której możecie przeczytać w dedykowanym wpisie.

Inteligentne Pobieranie, a Smart Delivery

Warto zauważyć także, że możemy natknąć się także na polską nazwę tego rozwiązania jakim jest Inteligentne Pobieranie, w związku z czym pamiętajmy także o tym oznakowaniu Smart Delivery.
 
Wszystkie informacje o Xbox Series X znajdziecie w tym miejscu.
 
[Aktualizacja - 12 lipca 2020 roku] W dniu dzisiejszym podczas Ubisoft Forward 2020 (edycja w lipcu) dowiedzieliśmy się, że Watch Dogs Legion dołączy do programu Smart Delivery!
 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Tagi: Technologia,
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners