Smartfon dla dziecka? Te dane mogą okazać się przydatne

lubiegrac news Smartfon dla dziecka? Te dane mogą okazać się przydatne
Smartfon dla dziecka? Te dane mogą okazać się przydatne



Tamer Adas | 10 września 2017, 00:55

F-Secure wraz z Polkomtel opublikowali sporo danych dotyczących smartfonów oraz najmłodszych użytkowników. Od kiedy zaczyna się moda na pierwszy telefon?
 
80% uczniów szkół podstawowych ma już swój telefon komórkowy łączący się z internetem, natomiast w dwóch przypadkach dzieciaki korzystają z mobilnego internetu innej osoby. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami udało się określić, że średnio najmłodsi korzystają z telefonu średnie dwie i pół godziny.
 
Najczęściej pierwszy smartfon wpada do rąk już w wieku 7-8 lat i zdaniem rodziców służy on pociechom przede wszystkim do utrzymywania kontaktu (dzwonienie 71%, SMS 59%), grania (62%), robienia zdjęć i filmów (59%). Większość dorosłych twierdzi, że rozmawiała z dziećmi na temat bezpiecznego korzystania z internetu, choć co piąta osoba przyznaje się, że nie dokonała jeszcze takiej czynności z różnych powodów.
 
- Rodzice kupują dziecku pierwszy smartfon, aby mieć z nim łatwy kontakt, zwłaszcza kiedy idzie ono do szkoły czy też bierze udział w pierwszych klasowych wycieczkach. Chociaż telefon to dla dziecka główne narzędzie korzystania z internetu, to aż 20% najmłodszych nie rozmawiało z rodzicami o bezpieczeństwie w sieci. Z naszego badania wynika, że rodzice troszczą się o dzieci przede wszystkim w świecie realnym i coraz częściej myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa w świecie wirtualnym, chociaż jeszcze nie wszyscy wiedzą jak to zrobić – mówi Karolina Małagocka, ekspert ds. prywatności w firmie F-Secure.
 
Karolina_Malagocka_F-Secure_4 (2)
 
Osoby, które wciąż nie zdecydowały się na zakup urządzenia dla dziecka stawiają sprawę jasno - priorytetem przy wyborze jest cena, a bezpieczeństwo to sprawa poboczna. Na szczęście każdy z rodziców stara się bacznie obserwować czy dane urządzenie będzie posiadać ochronę rodzicielską (58%). Badani byli podzieleni w kwestii oceny wpływu na podopiecznego, jednak udało się określić, że 17% badanych dostrzega jednak więcej zalet, aniżeli wad. 
 
- Ochrona rodzicielska jest jednym z najważniejszych kryteriów, jakimi kierują się opiekunowie przy wyborze oferty telekomunikacyjnej dla podopiecznych. Ponad połowa rodziców chciałaby w ten sposób zabezpieczyć telefon, który podarują dziecku. Jedna czwarta z nich odpowiadała, że ich kilkuletnie dzieci korzystają na telefonie z aplikacji przeznaczonych dla przynajmniej trzynastolatków. Stosunkowo mało rodzin zdaje sobie sprawę z coraz większej dostępności rozwiązań, które w prosty sposób pozwalają zadbać o bezpieczeństwo w sieci. Wsparciem we wprowadzaniu najmłodszych do cyfrowego świata jest dedykowane oprogramowanie, takie jak Ochrona Internetu, które między innymi odpowiednio dobiera aplikacje na urządzeniu dziecka. Ta usługa jest dostępna w każdej naszej ofercie – mówi Marek Nowowiejski, kierownik ds. rozwoju usług w sieci Plus.
 
Marek_Nowowiejski_Plus
 
 
ogolny

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja Prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners