Sony chce przejąć CD Projekt RED? W sieci pojawiły się bardzo ciekawe plotki!

lubiegrac giełda Sony chce przejąć CD Projekt RED? W sieci pojawiły się bardzo ciekawe plotki!
Sony chce przejąć CD Projekt RED? W sieci pojawiły się bardzo ciekawe plotki!Maciej Gaffke | 27 października 2022, 15:10

W sieci pojawiło się ostatnio kilka plotek, które byłyby ogromną sensacją, jeśliby się potwierdziły. Mianowicie - chodzi o ewentualne przejęcie CD Projekt przez Sony. Jeden z analityków wprost twierdzi, że japoński gigant miał wielokrotnie rozmawiać w tej sprawie z polskim studiem.

Trzeba mocno zaznaczyć, że są to jedynie plotki, więc należy nie brać tych wiadomości zbyt poważnie. Jednak trudno odmówić sobie spekulacji w tym temacie, tym bardziej że jeden z analityków pisze wprost o rozmowach między firmami. 

Cała dyskusja o przejęciu CD Projekt przez Sony Interactive Entertainment pojawiła się na Twitterze. Jeden z użytkowników napisał o plotkach w sprawie tego zakupu. Odpowiedział mu analityk o pseudonimie Rythian, który twierdzi, że to wcale nie są plotki, a firmy miały już ze sobą wielokrotnie rozmawiać o możliwym przejęciu.

Co więcej, analityk uważa, że niedawne zapowiedzi CD Projekt o kolejnych odsłonach Wiedźmina czy Cyberpunka mają jedynie zwiększyć wartość rynkową polskiego studia, co wpłynie na kwotę transakcji. 

Dodatkowej ostrości temu tematowi dodaje rywalizacja między Sony a Microsoftem. Przypomnijmy, że amerykańska firma jest w trakcie zatwierdzania przejęcia Activision Blizzard, a Sony stara się to utrudnić, tłumacząc się tym, że dostanie się marki Call of Duty wyłącznie pod kontrolę Microsoftu, może wpłynąć na konkurencyjność rynku.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://exputer.com/news/industry/cd-projekt-red-acquisition-sony/

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners