Spółka Space Fox Games oficjalnie zadebiutowała na rynku NewConnect!

lubiegrac giełda Spółka Space Fox Games oficjalnie zadebiutowała na rynku NewConnect!
Spółka Space Fox Games oficjalnie zadebiutowała na rynku NewConnect!Tamer Adas | 14 listopada 2023, 12:05

Polska growa spółka Space Fox Games zadebiutowała na rynku NewConnect, za sprawą wprowadzenia przeszło miliona akcji typu A. Deweloperzy przygotowują się do premiery swojej gry oraz próbują pozyskać środki na badania nad SI.

Niezależne studio Space Fox Games wczoraj oficjalnie zagościło na parkietach NewConnect, gdzie spółka będzie notowana w ramach pełni swoich działań. Growa spółka powoli przygotowuje się do premiery swojej gry RIN: The Last Child, obecnie stając się obiektem zainteresowania uczestników niższego segmentu giełdy.

Akcje w chwili startu wyniosły 6,76 złotych, co było lekkim spadkiem, a autorzy w tym okresie określili również, że zgłosili się o środki w wysokości 5 milionów złotych na przygotowanie badań w sferze sztucznej inteligencji.

Rozwijająca się od 2014 roku firma krok  po kroku budowała swoją pozycję, w chwili obecnej koncentrując się na produkcji tytułów indie AA z budżetem na poziomie około 1,5 - 2,5 miliona złotych, korzystając z doświadczeń ze współpracy z między innymi  Artifex Mundi S.A., Klabater czy Game House.

Na NewConnect trafiło przeszło milion akcji A, stanowiące 100% zakładowego kapitału, co przełożyło się na ostateczną wycenę spółki na poziomie niemalże 7 milionów złotych, a poziom free float na 28%.

Przeczytaj też:

 

Debiut na NewConnect to jedno z ważniejszych wydarzeń w naszej historii, ale to nie jest koniec naszej drogi. Jesteśmy pełni zapału i gotowi na nowe wyzwania. Dziękujemy naszemu utalentowanemu zespołowi, naszym inwestorom, partnerom i graczom za ich wsparcie i zaufanie. Razem tworzymy przyszłość Space Fox Games, która zapowiada się niezwykle obiecująco. – mówi Aleksander Korulski, prezes Space Fox Games. 

Nasza firma posiada imponującą historię pozyskiwania dofinansowań, a w tym roku jako jedyny polski deweloper, otrzymaliśmy grant z Kreatywnej Europy. W duchu ciągłego rozwoju, aktywnie dążymy do pozyskania kolejnych dofinansowań, które pozwolą nam inwestować w innowacyjne projekty badawcze. Dzisiaj rano złożyliśmy znaczący wniosek o dofinansowanie w obszarze sztucznej inteligencji (AI), który traktujemy jako kluczowy kierunek rozwoju, a uzyskana dotacja pozwoli jej jeszcze skuteczniej rozwijać innowacyjne projekty oparte na tej nowoczesnej technologii - komentuje prezes. 

Spółka Space Fox Games S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect 13 listopada 2023 r.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners