Sposoby na tańsze granie

lubiegrac sponsorowany Sposoby na tańsze granie
Sposoby na tańsze granieredaktor | 25 maja 2023, 13:50

Choć branża gamingowa oferuje naprawdę wspaniałą rozrywkę, a poszczególne produkcje z pewnością warte są swojej ceny to, niestety, jeśli o ceny chodzi, nie należą one do najniższych. Graczom niejednokrotnie zdarza się zrezygnować z zakupu lub przesunąć go w czasie, ponieważ bieżące wydatki nie pozwalają na beztroskie wydanie pieniędzy na coś, co nie jest wszak wcale rzeczą pierwszej potrzeby. W niniejszym artykule postaramy się zatem przedstawić sprawdzone sposoby na zaoszczędzenie na grach.

Gry za darmo

Darmowe gry określa się mianem free to play. Pozwalają cieszyć się rozrywką, a jednocześnie nie wymagają wyłożenia na dany tytuł niemałych pieniędzy, bo i nawet i kilkuset złotych, jak to jest w przypadku płatnych gier. Gry free to play można zdobyć na platformach gamingowych w specjalnym dziale o takiej lub podobnie brzmiącej nazwie, np. darmowe gry czy gry za darmo. Wystarczy dodać wybrany tytuł do swojej biblioteki, aby w każdej chwili móc zainstalować grę na swoim komputerze i cieszyć się nią do woli, bez żadnych opłat. Część gier oznaczonych jako darmowe może zaś mieć ograniczony czas darmowego dostępu. Oznacza to, że dostęp do gry jest bezpłatny w danym czasie. Jeśli chce się kontynuować zabawę dalej, trzeba będzie zapłacić.

Paczki gier

Kolejnym sposobem na oszczędności może być zdecydowanie się na paczki subskrypcyjne. Są to pakiety kilku kodów do gier, które otrzymuje się w ramach subskrypcji, uiszczając cyklicznie opłatę. Na czym polega oszczędność? Wspomniana opłata nigdy nie jest wyższa, niż łączna wartość gier, które otrzymuje się w paczce. Płaci się stałą kwotę, ale zawsze jest ona niższa niż ta, jaką trzeba by było zapłacić, gdybyśmy otrzymane tytuły chcieli zakupić indywidualnie. Kody przychodzą na adres mailowy. Niektóre firmy oferujące takie paczki ujawniają, co znajdzie się w kolejnych pakietach, a inne zaś zapewniają niespodziankę.

Duże wyprzedaże

Największe platformy gamingowe organizują cykliczne wyprzedaże sezonowe. Ceny gier bywają wówczas obniżone nawet o kilkadziesiąt procent względem cen wyjściowych za dane tytuły. Letnia i zimowa wyprzedaż sezonowa na jednej z najbardziej popularnych platform gamingowych Steam trwa około dwóch tygodni, dlatego jeśli wyjedziesz na wakacje czy ferie i przegapisz promocje, z możliwości zakupu gry taniej niestety wyjdą nici. Warto więc śledzić na bieżąco to, co proponują platformy gamingowe. Od czasu do czasu pojawiają się też nie tak duże, ale równie atrakcyjne promocje dzienne czy weekendowe. 

Śledzenie promocji

Zarówno wspomniane promocje na platformach sprzedażowych, jak i szanse na zakup gry taniej w sklepie online warto śledzić na bieżąco. Czasami sklepy oferują promocję na konkretny tytuł, czasami przecenione są gry w całej jednej kategorii lub tylko tytuły przeznaczone na dany rodzaj konsoli, np. gry na PS5. Czasem też dany sklep sprzedaje gry taniej o spory procent przy zakupie za określoną kwotę minimalną itd. W jaki sposób być na bieżąco z promocjami sklepów dla graczy? Można to robić śledząc profile sklepów na social mediach lub odwiedzając raz na jakiś czas sklepowe witryny internetowe. Można też korzystać z jednego źródła, które skupia promocje w jednym miejscu — tak robią np. Łowcy Gier. Oprócz agregowania atrakcyjnych okazji, na stronie prezentują też recenzje czy zapowiedzi. 

Uwielbiasz gry komputerowe, a przed monitorem mógłbyś codziennie spędzać długie godziny? Kochasz gry konsolowe i z zapartym tchem czekasz na nowości? Jeżeli tak, to pewnie wiesz, że szukanie okazji cenowych bywa nieraz konieczne. Wystarczy trochę pogłówkować, a znaleźć można dobre sposoby na zaoszczędzenie na grach.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: art. sponsorowany

Tagi: sponsorowany,
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners