Jak sprzedaje się PlayStation 5? Konsola Sony notuje znakomity rezultat!

lubiegrac newsy hardware Jak sprzedaje się PlayStation 5? Konsola Sony notuje znakomity rezultat!
Jak sprzedaje się PlayStation 5? Konsola Sony notuje znakomity rezultat!Tamer Adas | 22 sierpnia 2023, 06:00

Sprzedaż PlayStation 5 okazała się znakomita w Europie w lipcu 2023 roku, prezentując wszystkim z jak potężną marką mamy do czynienia. W sferze gier najlepiej wciąż rozchodzą się najbardziej znane i popularne marki od największych wydawców. Europa wskazuje na to, że fani stale i wiernie trzymają się szeregu hitów, nawet jeżeli te mają już kilka dobrych lat na karku.

Faworyci w Europie trzymają się mocno?

GSD podzieliło się informacjami dotyczącymi sprzedaży gier oraz konsol w minionym miesiącu. Na Starym Kontynencie wyraźnie widać, jakie panują trendy, choć w przypadku część z nich możemy mówić u braku zaskoczenia. W zasadzie w całej pierwszej 20 niemalże nie znajdziemy żadnego mniejszego projektu.

Na pierwszym miejscu... znalazło się GTA 5! Tak ten tytuł wciąż doskonale się rozchodzi, a sam segment wieloosobowy GTA Online zajęło 16. miejsce! Na drugim, swoje "3 grosze" dołożyła odchodząca już FIFA 23, a podium zamyka... Red Dead Redemption 2! Czołową piątkę uzupełniają dopiero pierwsze tegoroczne premiery: Diablo 4 oraz Dziedzictwo Hogwartu.

Wśród zaskoczeń można odnotować bardzo dobre rezultaty A Way Out oraz It Takes Two, choć oba te projekty doczekały się dobrych ocen i sporej sympatii. Nieco gorzej w tej ostatniej dziedzinie radziło sobie The Crew 2, które... znalazło się aż na 7. miejscu, będąc... najlepiej rozchodzącą się grą Ubisoftu w tym okresie!

Przeczytaj również: Nvidia DLAA ma być kolejnym rozwiązaniem SI od Zielonych. Czym jest ta technologia? Co oferuje? Na co stawia nacisk?

PlayStation 5 sprzedaje się znakomicie!

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że PlayStation 5 trzyma się pod względem sprzedaży znakomicie, notując wzrost sprzedaży w stosunku rok do roku... na poziomie aż 244%! Pomimo podwyższenia ceny, małej ilości gier ekskluzywnych oraz różnego typu dziwnych zagrań Jima Ryana, Sony Interactive Entertainment dalej może się pochwalić znakomitymi rezultatami, przebijając szybko kolejne progi kopii, trafiających bezpośrednio do klientów.

Nintendo Switch okazał się druga najlepiej sprzedającą się konsolą, która pomimo wielu lat na rynku, wciąż może się pochwalić 9% wzrostem w takim samym okresie. A przecież o następcy jeszcze się oficjalnie nie mówi...

Najlepiej sprzedające się gry w lipcu 2023

 1. Grand Theft Auto 5 (Rockstar Games)
 2. FIFA 23 (Electronic Arts)
 3. Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
 4. Diablo 4 (Activision Blizzard)
 5. Hogwarts Legacy (Warner Bros Interactive Entertainment)
 6. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (Nintendo)
 7. The Crew 2 (Ubisoft)
 8. F1 23 (Electronic Arts)
 9. Call of Duty: Modern Warfare 2 (Activision Blizzard)
 10. NBA 2K23
 11. Pikmin 4 (Nintendo)
 12. Elden Ring (Bandai Namco)
 13. Mario Kart 8: Deluxe (Nintendo)
 14. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege (Ubisoft)
 15. A Way Out (Electronic Arts)
 16. Grand Theft Auto Online (Rockstar Games)
 17. Civilization 6 (2K Games)
 18. Call of Duty: Black Ops 2 (Activision Blizzard)
 19. It Takes Two (Electronic Arts)
 20. Final Fantasy 16 (Square Enix)

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.psu.com/news/ps5-sales-in-europe-for-july-up-244-year-on-year-gta-5-is-back-at-no-1-on-software-charts/

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners