Sprzedaż na starcie EA Sports FC 24 przebiła FIFĘ 23, ale Electronic Arts miało apetyt na więcej?

lubiegrac e-sport Sprzedaż na starcie EA Sports FC 24 przebiła FIFĘ 23
Sprzedaż na starcie EA Sports FC 24 przebiła FIFĘ 23, ale Electronic Arts miało apetyt na więcej?Tamer Adas | 10 października 2023, 06:05

Electronic Arts zdecydowało się zasugerować sprzedaż na starcie EA Sports FC 24, porównując wynik swojej nowej marki na tle ostatniej i jednocześnie rekordowej FIFY 23. Jak poradzili sobie "Elektronicy" już bez licencji na nazwę słynnej piłkarskiej organizacji?

Najnowsza gra EA Sports oraz całego Electronic Arts najwyraźniej poradziła sobie naprawdę nieźle, choć ewidentnie gigant miał wyraźnie większe oczekiwania. W końcu sugestia przekroczenia progu 11,3 milionów graczy włącznie z posiadaczami abonamentu EA Play to... dość mało imponująca zapowiedź.

Szczerze mówiąc, można było się spodziewać czegoś bardziej spektakularnie przekazanego, co może być jednak znakiem tego, że gigant oczekiwał wyraźnego wejścia sprzedaży na wyższy poziom. Pod względem nowości jednak nie przygotowano zbyt wiele, aby przebić milion uzyskany przez FIFĘ 23.

Solidny rezultat zanotowało także EA Sports FC Mobile, które zostało zainstalowane 2,2 miliona razy w dniu premiery, a przecież mówimy o tytule, który de facto rozwija projekt wcześniej znany jako FIFA Mobile. To oznacza, że także na smartfonach dostrzegalny jest wzrost zainteresowania.

Electronic Arts może być sobie jednak samo winne, ponieważ EA FC 24 mogłoby poradzić sobie sprzedażowo wyraźnie lepiej, ale konieczne by było wprowadzenie większej ilości istotny zmian. Te co prawda pojawił się w Ultimate Team czy w ramach PlayStyles, ale... to zdecydowanie za mało.

Cieszymy się, że tak wielu fanów w ciągu zaledwie kilku pierwszych dni dołączyło do światowej rozgrywki zarówno w EA SPORTS FC 24, jak i FC Mobile. Poza powrotem milionów wieloletnich graczy serii, liczba nowych fanów FC 24 wzrosła o prawie 20% rok do roku. Pokazuje to podekscytowanie fanów piłki nożnej na całym świecie, którzy dołączają do klubu. Dzięki EA SPORTS FC budujemy największą na świecie społeczność piłkarską, a to dopiero początek – powiedział Cam Weber, prezes EA SPORTS.

Wyczekiwane EA Sports FC 24 ma ukazać się 29 września 2023 r. Tytuł będzie można sprawdzić zapewne w abonamencie EA Play Pro.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ea-sports-fc-24-attracted-more-players-at-launch-than-fifa-23-ea-has-suggested/

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners