Sprzedaż PlayStation 5 spada, a na czele Sony Interactive Entertainment stanie dwóch liderów!

lubiegrac newsy hardware Sprzedaż PlayStation 5 spada, a na czele Sony Interactive Entertainment stanie dwóch liderów!
Sprzedaż PlayStation 5 spada, a na czele Sony Interactive Entertainment stanie dwóch liderów!Tamer Adas | 15 maja 2024, 07:15

Oficjalnie dowiedzieliśmy się, że sprzedaż konsol PlayStation 5 faktycznie spada, a tymczasem na czele Sony Interactive Entertainment stanie tym razem dwóch liderów. Kto ma poprowadzić korporację do uzyskania kolejnych sukcesów w trudnym czasie?

Sony Interactive Entertainment w ostatnich tygodniach przechodzi spore wewnętrzne problemy, a ich efekt właśnie poznaliśmy. Jak się okazuje w miejsce Jima Ryana... ostatecznie wejdą aż dwie osoby! Od pierwszego czerwca tymczasowego lidera zastąpi duet Hideaki Nishino oraz doskonale znanym graczom z opieki nad PlayStation Studios Hermen Hulst.

Dotychczas głową korporacji była jedna osoba, ale tym razem wiele wskazuje na to, że dojdzie do podzielenia władzy na tę związaną z finansami i ogólnymi zasadami funkcjonowania korporacji oraz na sekcję skupioną wokół produkcji gier, usług czy rozwojem zakresu oprogramowania i portfolio.

Zapoznaj się także z: Nowy remake oryginalnego Resident Evil powstanie? Ponoć Capcom miał wyrazić na to zgodę!

Wspomniany Hulst po raz kolejny awansuje w strukturach... chyba tylko i wyłącznie ze względu na swoje wiernopoddaństwo. Z każdym rokiem wszystko, co znajduje się pod nim, traci tempo, spektakularność oraz konkretne wyniki produkcyjne czy sprzedażowe. Oddać jednak należy, że jako twarz radzi sobie naprawdę nieźle!

Fatalne portfolio gier ekskluzywnych oraz spowolnienie w branży gier spowoduje, że najważniejsze dziecko Sony Interactive Entertainment - konsola PlayStation 5 ma problem z przebiciem progu 60 milionów sprzedanych kopii. Gorszy o milion wynik spowodował, że szacunki na 2024 również zdecydowano się wyraźnie obniżyć.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sony-names-two-playstation-ceos-to-replace-jim-ryan/ https://gamingbolt.com/ps5-tops-59-3-million-shipments-worldwide

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners